تصویر سازی امواج وای فای توسط اپلیکیشن Architecture of Radio

ویدیو علم و تکنولوژی 06 شهریور 94
تصویر سازی امواج وای فای توسط اپلیکیشن Architecture of Radio
5 (100%) 4 votes

تابحال به امواجی که در اطراف شما بصورت 24 ساعته رد و بدل می شوند فکر کرده اید ؟ می خواهید بدانید شدت امواج در اطراف شما به چه میزان است ؟ اپلیکیشن Architecture of Radio می تواند تمام سیگنال های اطراف ما را بصورت کاملا هوشمند به تصویر بکشاند .

این اپلیکیشن که توسط Richard Vijgen طراحی شده است در حال حاضر تنها در یک محدوده خاص در آلمان قابل استفاده است. این برنامه ابتدا با استفاده از GPS موقعیت کاربر را شناسایی کرده و سپس با استفاده از OpenCellID برج های مخابراتی اطراف را پیدا می کند، این برنامه هم چنین به گونه‌ای سفارشی برنامه‌ریزی شده است که می‌تواند روترهای وای فای و کابل‌های اترنت موجود در آن ناحیه را شناسایی کند. OpenCellID یک پروژه مشترک بوده و هدف آن ایجاد یک پایگاه داده رایگان جهانی از Cell IDهاست. این اپلیکیشن هم چنین می تواند با استفاده از OpenCellID، سیگنال‌ تمامی ماهواره های عبوری را نیز پیدا کند.

اپلیکیشن Architecture of Radio در مرحله بعد، از داده‌های جمع آوری شده برای تصویرسازی تمامی سیگنال‌ های موجود در محیط استفاده کرده و تصویری را نمایش می‌دهد که وب سایت این پروژه از آن به عنوان Infosphere یاد می‌کند.

هم اکنون ویدیویی زیبا از کارکرد اپلیکیشن Architecture of Radio ببینید ،

امواج موجود در این ویدیو هرچند بسیار زیبا است اما شدت امواج موجود در محیط بصورت غیر مستقیم به موجودات زنده بسیار مضر است .

دانلود ویدیو با لینک مستقیم

 

اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید