سیستم عامل اندرویدی Baidu برای ساعت های هوشمندی

اخبار فناوری اطلاعات 30 فروردین 94
سیستم عامل اندرویدی Baidu برای ساعت های هوشمندی
5 (100%) 1 vote

چینی ها دل خوشی از گوگل ندارند و شاید به همین دلیل باشد که تصمیم گرفتند بسیاری از کالاها و خدمات آن را با محصولات خود جایگزین نمایند که از آن جمله می توان به Baidu اشاره نمود؛ جستجوگری که به عنوان جایگزینی برای سرچ گوگل مورد استفاده قرار می گیرد.

حالا به نظر می رسد که شرکت مورد بحث تصمیم گرفته قدم به عرصه رقابت پوشیدنی ها بگذارد منتها به جای Android Wear قصد دارد پلتفرم مخصوص به خود را بسازد.

watch android

 

جالب است بدانید که پلتفرم ساعت های هوشمند این برند بر پایه اندروید تهیه شده و DuWear خوانده می شود. شرکت ارائه دهنده حتی اقدام به راه اندازی یک وبسایت کرده که صرفا به پلتفرم یاد شده اختصاص یافته و قرار است که توسط شرکت های چینی سازنده ساعت های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد.

این پلتفرم کلیه امکاناتی که یک کاربر از اسمارت واچ خود انتظار دارد را پشتیبانی می کند که از آن جمله می توان به تشخیص حرکت و سیستم پایش ضربان قلب اشاره نمود و آنطور که شرکت سازنده اظهار داشته سرویس اختصاصی Baidu برای جستجوی صوتی و پرداخت موبایل را هم باید به این موارد اضافه نمود.

کاربران این پلتفرم همچنین خواهند توانست که به صورت صوتی به ساعت خود فرمان بدهند و برای نمونه وضعیت آب و هوا را از آن سوال نموده یا بخواهند که یک اپلیکیشن پرداخت موبایل را برایشان بگشاید.

اپلیکیشن نقشه و GPS نیز از دیگر امکانات در نظر گرفته شده برای این پلتفرم است. علاوه بر این یک فروشگاه مجازی هم قرار است که در آینده نه چندان دور برای DuWear راه اندازی شود و کلیه اپلیکیشن های تهیه شده برای آن از طریق سایت مذکور در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

گفته می شود که Baidu در نظر دارد اسمارت واچ خود را تا ماه ژوئن رونمایی کند که احتمالا DuWear Watch نام دارد، هرچند که پلتفرم ارائه شده از سوی این شرکت توسط دیگر پوشیدنی های موجود در بازار نظیر اسمارت واچ ۳ سونی، موتو ۳۶۰ و جی واچ الجی نیز پشتیبانی خواهد شد.

 

اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

مطالب مرتبط با سیستم عامل اندرویدی Baidu برای ساعت های هوشمندی

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید