فرمت کردن گوشی های نوکیا با سیستم عامل symbian

تعمیرات نرم افزاری گوشی 28 شهریور 94
فرمت کردن گوشی های نوکیا با سیستم عامل symbian
3.29 (65.71%) 7 votes

در این مطلب آموزشی و تعمیراتی نرم افزار موبایل به شما دوستان بزرگوار و همکاران محترم نحوه فرمت کردن گوشی های نوکیا با سیستم عامل سیمبین را آماده کرده ایم ، هرچند گوشی های سیمبیان خیلی وقت پیش از مرحله خارج شده اند ولی به درخواست بعضی از دوستان ما نحوه فرمت گوشی های سیمبین نوکیا را قرار می دهیم تا در صورت بروز برخی از مشکلات براحتی بتوانند مشکلات خود را حل کنند . پس با ما از سایت دبلیو موبایل همراه باشید …

آموزش طریقه فرمت گوشی های سیمبیان

تذکرات مهم :

  1. باطرى گوشى باید حداقل نصف شارژ داشته باشد.
  2. در صورت امکان سیم کارت را در بیاورید.
  3. بعد از فرمت ممورى ٬ برنامه ها و اطلاعات نصب شده در آن پاک میشوند.
  4. از اطلاعات مهم خود Backup بگیرید (توسط نرم افزار PC suite نوکیا)

Safe Mode :
دکمه مداد را نگه دارید و در همان حال که دکمه را نگه داشته اید گوشى را روشن کنید. دکمه نگه داشته شده را ول نکنید تا صفحه اصلى گوشى بیاید. به این روش Safe Mode گفته میشود.
در حالت Safe Mode، نرم افزار هایی که در Autorun هستند اجرا نمیشوند. (مثل منشی تلفنی و نرم افزار های مدیریت تماس ها و پروفایل و امثال آنها)

فرمت کردن ممورى کارت :
بعد از روشن کردن گوشی به روش Safe Mode ، در منو به قسمت Extras و سپس Memory و سپس Options رفته و با گزینه Format Mem. Card ممورى کارت را فرمت کنید.

فرمت کردن گوشى (در بعضی مدل ها جواب نمیدهد) :
سه کلید سبز و * و 3 را همزمان بگیرید و گوشى را روشن کنید. این سه کلید را انقدر نگه دارید که فرمت کردن شروع شود. (همانند تصویر بالا)

برگرداندن فایل هاى INI از ROM به رم گوشى :
در این روش فایل هاى INI که حاوى اطلاعاتى درباره چگونگى اجراى نرم افزار ها هستند٬ از ROM گوشى که درایو Z است به گوشى برگردانده میشوند.

در قسمت شماره گیر تلفن ٬ تایپ کنید #7780#*
از شما در مورد اطمینان درباره Factory Default سؤال میشود. تائید میکنید و از شما Password گوشى سؤال میشود. (معمولا به صورت پیش فرض 12345 است) آن را وارد کنید. گوشى Factory Default یا فرمت کارخانه اى میشود.
در این روش حافظه فرمت نمیشود. فایل هاى اجرایى در C و E باقى خواهند ماند و فقط فایل هاى INI بازیابى میشوند. حتى لیست Contact هم پاک نمیشود.
توجه: براى فرمت کردن کامل (به همراه حافظه و تمام اطلاعات گوشی)، از همین روش استفاده کنید و به جای کد قبلی، کد #7370#* را وارد کنید. با این گوشى به طور کامل فرمت میشود.

 

نکته مهم: قبل از انجام کار، حتما از اطلاعات مهم و دفترچه تلفن خود بکاپ بگیرید. بکاپ گیری توسط نرم افزار PC Suite گوشی قابل انجام است.

 

موفق و سربلند باشید

میثم حسینی ، مدیریت دبلیو موبایل


اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

مطالب مرتبط با فرمت کردن گوشی های نوکیا با سیستم عامل symbian

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید