اطلاعات تلگرام ده ها میلیون ایرانی در معرض خطر

اخبار اپلیکیشن ها, اخبار فناوری اطلاعات 13 مرداد 95
اطلاعات تلگرام ده ها میلیون ایرانی در معرض خطر
4.2 (84%) 5 votes

تلگرام یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های چت در ایران است که گفته می شود ده ها میلیون ایرانی از آن استفاده می کنند. اما اطلاعات و گفتگو های این کاربران ممکن است آنقدر ها که به نظر می رسد امن نباشند. به گفته ی دو محقق به نام های کالین اندرسون و کلادیو گارنیری، اکانت های بخش بزرگی از این کاربران از طریق هک پیامکی در معرض سوء استفاده قرار گرفته اند.

هک شدن تلگرام

به محض آن که کاربر از این طریق هک می شود، حمله کنندگان به اکانت تلگرام او دسترسی کامل خواهند داشت و قادر خواهند بود فارغ از رمزنگاری انتها به انتها، پیام های آرشیوی و فهرست ارتباطات آنها را بخوانند.

حمله ی یاد شده به جای رمزنگاری تلگرام که امنیت پیام های رد و بدل شده میان اکانت ها را تأمین می کند، خود تنظیمات امنیتی اکانت را هدف قرار می دهد. وقتی کاربر تلگرام یک دستگاه دیگر را نیز به اکانت خود متصل می کند، دستگاه جدید از طریق پیامک تأیید می شود که صرفاً یک بار برای کاربر فرستاده می شود. به این ترتیب اگر کسی بتواند در میانه ی فرایند تأیید پیامکی، آن را قطع کند و به این کد دسترسی یابد، قادر خواهد بود کپی اکانت مورد نظر را روی یک دستگاه ثالث به ثبت برساند.

گفتنی است کاربران تلگرام این گزینه را نیز دارند که یک پسورد دیگر نیز به این فرایند بیافزایند، اما چنین کاری در میان کاربران بسیار نادر است.

اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید