سرویس همراه من جهت کنترل حساب همراه اول

اپراتور همراه اول 16 فروردین 94
سرویس همراه من جهت کنترل حساب همراه اول
3.78 (75.65%) 23 votes

حساب کاربری “همراه من” چیست؟

حساب کاربری “همراه من”، خدمتی جدید از همراه اول است که در آن سعی شده است تا جای ممکن امکان دسترسی مشترکین به سرویس های همراه اول  از طریق اینترنت آسان­تر گردد.

تمامی مشترکین اعتباری و دائمی می توانند وارد حساب شخصی خود شوند و از خدمات آن بهره مند گردند. در نسخه آزمایشی که در حال حاضر راه اندازی شده است با ورود به حساب کاربری “همراه من” می توانید از خدمات زیر بهره مند شوید:

 همراه اول

  • بهره مندی از انواع خدمات پرداخت مانند مشاهده و پرداخت صورت حساب های میان دوره و پایان دوره و انتقال اعتبار،
  • خرید بسته های اینترنت و مشاهده گزارش مصرف بسته های اینترنت،
  • استفاده از خدمات اصلی مختلف مانند خرید اعتبار، فعالسازی آوای انتظار، دریافت ریز مکالمات و MMS،
  • فعالسازی انواع طرح های تشویقی و مناسبتی مانند بسته های تخفیفی مکالمه و پیامک فارسی، هدیه شتاب در پرداخت، هدیه روز تولد و سرویس همراهان اول؛

چگونه می توان وارد حساب کاربری “همراه من” شد؟

جهت ورود به حساب کاربری باید رمز عبور یکبار مصرف را دریافت نمایید. برای دریافت رمز عبور یکبار مصرف ابتدا در صفحه ورود، به آدرس my.mci.ir، شماره تلفن همراه اول خود را در قسمت مشخص شده وارد نمائید و سپس مطابق شکل زیر گزینه “بررسی شماره تلفن” را انتخاب نمائید.

شکل 1- وارد کردن شماره تلفن همراه

سرویس همراه من

پس از اینکه شماره تلفن همراه شما تایید شد مطابق شکل زیر، گزینه دریافت رمز یکبار مصرف را انتخاب نمائید. رمز یکبار مصرف به شماره تلفن همراهی که در قسمت قبل وارد نمودید پیامک خواهد شد. لذا ضروری است تا تلفن همراه شما در دسترستان باشد.

شکل 2- دریافت رمز یکبار مصرف

سرویس همراه من

پس از دریافت پیامک، رمز عبور را در محل آن وارد کرده ، سپس کد امنیتی را نیز مطابق با تصویر امنیتی در قسمت مشخص شده وارد کنید و در انتها گزینه ورود به سایت را انتخاب نمائید.

 شکل 3- وارد کردن رمز یکبار مصرف

 سرویس همراه من

استفاده از رمز یکبار مصرف جهت بالا بردن سطح امنیت حساب کاربری مشترکین و اطلاعات درون آن است. لذا جهت مشاهده حساب خود نیاز است هر بار درخواست رمز جدید بدهید.

رمز دوم چیست و چه کاربردی دارد؟

پس از ورود به حساب کاریری از طریق رمز یکبارمصرف ، جهت دسترسی به برخی از سرویس ها  با عنوان “خدمات ویژه” نیاز به رمز دوم است. علت نیاز به رمز دوم برای سرویس های ویژه این است که برخی از این سرویس ها مانند مشاهده ریز مکالمات حاوی اطلاعاتی شخصی و حساس هستند و یا مانند سرویس پیامک چند رسانه­ای جهت فعالسازی آن طبق مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، نیاز است تا مشترک به صورت حضوری احراز هویت گردد. جهت دریافت رمز دوم، باید به یکی از مراکز تلفن ثابت در تهران و ادارات مشترکین همراه اول در سایر استانها با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی مراجعه نمود.


اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

مطالب مرتبط با سرویس همراه من جهت کنترل حساب همراه اول

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید