نحوه ردیابی گوشی مفقود شده توسط اپراتور ایرانسل

اخبار اپراتورها 03 اردیبهشت 96
نحوه ردیابی گوشی مفقود شده توسط اپراتور ایرانسل
5 (100%) 1 vote

همیشه مفقود شدن ویا به سرقت رفتن تلفن همراه یکی از دغدقه های کاربران تلفن های همراه می باشد . و مهمترین از اون درگیری ذهنی برای پیدا کردن گوشی گمشده می باشد . در این راستا شرکت ایرانسل راهکاری رای جهت حل این موضوع اندیشیده تادر صورت پیش امدن مشکل کاربران بدون مشکل بتوانند گوشی خود را رهگیری کنند ما در این پست آموزشی از سایت دبلیو موبایل نحوه پیگیری رو بصورت شفاف برایتان توضیح دادیم تا در این شرایط بتوانید مشکلتان را حل نمایید .

 

گوشی سرقتی

در صورتی که سیم‌کارت فعال بر روی گوشی مفقود شده، ایرانسلی بوده است می‌توانید از طریق ارتباط با مرکز تماس ایرانسل نسبت به مسدود نمودن آن اقدام کنید (ارتباط با مرکز تماس ایرانسل از طریق شماره ۷۰۰ یا ۷۰۳۳ از خطوط ایرانسل و ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ یا ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰ از سایر خطوط امکان پذیر است). در صورت غیر ایرانسلی بودن سیم کارت مفقودی ابتدا آن را توسط اپراتور مربوط مسدود کرده و سپس باقی مراحل را از طریق سامانه پیامکی ایرانسل دنبال کنید.

حتما به خاطر داشته باشید که پس از مسدود کردن سیم کارت ۵ روز منتظر مانده و سپس کد #۶۱۰۱*را از یک خط ایرانسل شماره گیری کنید، در غیر این صورت ممکن است شماره خود شما در سیستم ردیابی ثبت شده و به مراجع قضایی اعلام شود.

ظرف مدت ۴۸  ساعت پس از ثبت درخواست، نتیجه ردیابی به خط ایرانسلی که از طریق آن با سامانه پیامکی تماس گرفته‌اید ارسال خواهد شد. در صورت منفی بودن پاسخ می‌توانید پس از گذشت ۵ روز مجددا نسبت به درخواست ردیابی اقدام کنید. در صورت مثبت بودن نتیجه ردیابی،  پیامکی حاوی کد پیگیری و تاریخ ردیابی دریافت می‌کنید. با در دست داشتن “کد پیگیری و تاریخ ردیابی” به مراجع قضایی مراجعه کرده و نامه قضایی دریافت کنید. اصل نامه را به شرکت ایرانسل تحویل داده و با مراجعه مجدد به مراجع قضایی پیگیر دریافت نتیجه ارسالی از ایرانسل باشید.

درخواست ردیابی از طریق این سامانه پیامکی – صرف نظر از اینکه سیم کارت مفقود شده متعلق به کدام اپراتور باشد- باید از طریق یک خط ایرانسل صورت گیرد.

هر بار ثبت درخواست پیگیری، تنها ۱۰۰ تومان هزینه دارد.

 

شرایط و ضوابط استفاده از سرویس ردیابی گوشی

شرایط و ضوابط ردیابی گوشی از طریق سامانه پیامکی #۶۱۰۱*

به منظور سهولت در ردیابی گوشیهای مسروقه و یا مفقود سامانه پیامکی #۶۱۰۱* توسط شرکت ایرانسل راه اندازی شده است. در این رابطه متقاضیان متعهد به رعایت شرایط و ضوابط ذیل می یاشند:

۱- در خواست ردیابی از طریق این سامانه پیامکی صرفاً باید از طریق یک سیم کارت ایرانسل ( به غیر سیم کارت مورد درخواست ردیابی) صورت گیرد.

۲- لازم است پیش از اقدام جهت ردیابی، سیم کارت موجود در گوشی مسروقه بایستی مسدود گردد. مشترکان ایرانسل جهت مسدودی خط خود از طریق تماس ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ یا ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰(از سایر خطوط) و ۷۰۰ یا ۷۰۳۳ (از خطوط ایرانسل) یا کنترل حساب اینترنتی (e_Care) می توانند اقدام نمایند. متقاضی می بایست پس از گذشت حداقل ۵ روز از تاریخ مسدودی سیم کارت نسبت به ثبت درخواست ردیابی از طریق این سرویس اقدام نماید. درصورت اقدام پیش از ۵ روز احتمال شناسایی شماره موجود در گوشی مفقودی/مسروقه به عنوان سارق و اعلام آن به مراجع قضایی وجود خواهد داشت که موجب مردود شدن نتیجه ردیابی خواهد شد.

۳- متقاضی اذعان می دارد کلیه مدارک و مستندات مربوط به مالکیت سریال گوشی مفقودی/مسروقه (موضوع ردیابی) را در اختیار داشته و در صورت اثبات خلاف آن شخصاً در برابر هرگونه ادعای احتمالی در کلیه مراجع ذیصلاح پاسخگو خواهد بود.

۴- متقاضی متعهد گردید اطلاعات در خواست شده از طریق سامانه #۶۱۰۱* را به درستی پاسخ داده و شخصاً مسئول هرگونه اطلاعات خلاف واقع خواهد بود.

۵- هزینه استفاده از خدمات سرویس ردیابی ۱۰۰۰ریال به ازای ثبت هر درخواست بوده و ایرانسل مجاز به کسر هزینه از محل اعتبار سیم کارت ارسال کننده درخواست می باشد،در رابطه با سیم کارتهای دایمی نیز هزینه مذکور در صورتحساب دوره بعد منظور خواهد شد . متقاضی اذعان می نماید که از میزان تعرفه آگاهی داشته و موافقت خود را با پرداخت آن اعلام می دارد.

۶- عدم رعایت موارد فوق الذکر که ممکن است منجر به نتیجه نامعتبر و یا نتیجه منفی گردد مانع از کسر هزینه سرویس (موضوع بند ۵) نخواهد شد و متقاضی حق هر گونه ادعایی در این خصوص را از خود سلب و ساقط نمود.

۷- این سرویس صرفاً مثبت یا منفی بودن نتیجه ردیابی را مشخص می نماید و ارائه اطلاعات هویتی مربوط به فرد استفاده کننده از گوشی مستلزم ارائه دستور قضایی است در صورت دریافت پیامکی مبنی بر منفی بودن نتیجه ردیابی، متقاضیان می توانند حداقل ۵ روز پس از دریافت پیامک، نسبت به ردیابی مجدد اقدام نمایند. در صورت مثبت بودن پاسخ، پیامکی مبنی بر نتیجه ردیابی شامل تاریخ ردیابی برای متقاضی ارسال می گردد که به موجب آن مالک گوشی می تواند به مراجع قضایی مراجعه نموده و نسبت به دریافت دستور قضایی مربوطه اقدام نماید. قید کد پیگیری و تاریخ ردیابی در نامه قضایی ضروری است. حداکثر مهلت ارائه نامه مزبور به شرکت ایرانسل شش ماه از تاریخ وصول پیامک است.

 

آموزش استفاده از سرویس ردیابی گوشی

دستور العمل نحوه استفاده از سرویس ردیابی

به منظور ردیابی سریال یک گوشی مسروقه / مفقود شده از طریق این سامانه به ترتیب زیر عمل می گردد :

۱- چنانچه مشترک ایرانسل هستید ، ابتدا از طریق تماس با ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ یا ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰(از سایر خطوط) و ۷۰۰ یا ۷۰۳۳ (از خطوط ایرانسل) یا کنترل حساب اینترنتی نسبت به مسدود نمودن خط خود اقدام نمایید و درغیر این صورت ابتدا نسبت به مسدود کردن سیم کارت از طریق اپراتور مربوط اقدام کرده و. در گام بعدی پس از گذشت ۵ روز از زمان مسدود شدن خط فعال بر روی گوشی مسروقه خود کد سامانه (#۶۱۰۱*) را با یک خط ایرانسل شماره گیری فرمائید .

۲- پس از شماره گیری سامانه فوق سوالاتی در خصوص ضوابط استفاده از سرویس ، تاییدیه کسر هزینه ثبت درخواست از اعتبار موجود در سیم کارت ایرانسل مشترک، سیم کارت فعال بر روی گوشی در زمان مفقودی ،طی مراحل و مدت زمان مسدودی سیم کارت مذکور دریافت خواهید کرد.

۳- پس از حصول اطمینان از طی مراحل لازم با توجه به پاسخ سوالات به منظور استفاده از سامانه فوق ارسالی توسط مشترک پیغام زیر را دریافت خواهد کرد : “شماره ۱۵ رقمی گوشی مورد نظر را وارد نمایید.”

۴- پس از ثبت موفق شماره سریال گوشی پیامکی به شرح زیر به شما ارسال می گردد : ” درخواست شما ثبت شد، ظرف مدت ۴۸ ساعت پاسخ از طریق پیامک ارسال خواهد شد”

توجه : تا زمان تکمیل فرایند ثبت و دریافت پیغام بند ۴ هیچ هزینه ای از حساب مشترک کسر نمی گردد .

۵- پس از سپری شدن مهلت مزبور، پیامکی حاوی نتیجه ردیابی دریافت خواهید کرد: الف- در صورت مثبت بودن نتیجه ردیابی در اسرع وقت برای طی مراحل قانونی و تهیه دستور قضایی اقدام نمایید. توجه داشته باشید، ضروریست کد پیگیری که در پیامک برای شما ارسال شده است و تاریخ ردیابی در دستور قضایی درج گردد. ب- در صورت منفی بودن پاسخ، می توانید حداقل ۵ روز پس از دریافت پیامک اول مجدداً درخواست ردیابی خود را ثبت نمایید.

 

  • چارت عملکرد جهت یافتن گوشی

 

ردیابی گوشی گمشده


اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

مطالب مرتبط با نحوه ردیابی گوشی مفقود شده توسط اپراتور ایرانسل

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید