هوآوی ، صفحه نمایش خمیده و منحنی بیهوده اند!

اخبار کمپانی ها 09 اسفند 93
هوآوی ، صفحه نمایش خمیده و منحنی بیهوده اند!
5 (100%) 1 vote

در سال 2014 گوشی های هوشمند صفحه خمیده ای از کمپانی های الجی و سامسونگ به بازار معرفی گردید که یکی از خلاقانه ترین محصولات سال محسوب می شد .

در سال جاری نیز الجی از گوشی G Flex خود پرده برداری کرد و از طرفی سامسونگ در حال کار بر روی گوشی گلکسی راند است .

گوشی صفحه نمایش خمیده

نکته ای که قابل توجه هست کمپانی چینی هوآوی چندان با صفحه نمایش های خمیده موافق نیست و صفحات خمیده را چیز بدرد نخور و بیهوده ای خوانده است .  هواوی یکی از کمپانی هایی است که به جد اصرار دارد ورود صفحه نمایش ها با وضوح ۴K به گوشی های هوشمند حداقل بر مبنای تکنولوژی امروزی غیر ضروری است و تنها سبب کاهش طول عمر باتری این محصولات و در نهایت عدم کارایی آنها می شود.

هوآوی این برند چینی در رابطه با مسئله یاد شده اظهار می کند که هر چه وضوح صفحه نمایش بالاتر رود، پردازنده و سخت افزارهای گرافیکی باید بیشتر فعالیت نمایند تا همه چیز روان و خوب به نظر برسد و این پردازش های اضافی نیازمند مصرف انرژی مضاعفی هستند.

مدیر بخش موبایل های کمپانی هواوی با صراحت در این رابطه می گوید: “بر حسب توانایی باتری های امروزی در تامین انرژی تلفن های هوشمند، نمایشگرهای ۴K سبب تنها می شوند این محصولات تقریبا هر شش ساعت یکبار به شارژ کردن نیاز پیدا نمایند.”

 

او اشاره می کند که هوآوی در مورد صفحه نمایش های خمیده هم سیاست مشابهی دارد. در حال حاضر تلفن هوشمند نوت اج یکی از محصولاتی اصلی به حساب می آید که از چنین صفحه نمایش هایی بهره می برد و گفته می شود گلکسی S6 یا همان پرچمدار بعدی سامسونگ هم راه و روشی مشابه همین محصول را در پیش خواهد گرفت.

مدیر گوشی های کمپانی هوآوی می گوید این شرکت ها فقط بدنبال نمایش توانایی های خود در طراحی را به رخ می کشند و از لحاظ امکانات هیچ امکان جدیدی را به کاربران نمی دهند .


اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

مطالب مرتبط با هوآوی ، صفحه نمایش خمیده و منحنی بیهوده اند!

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید