نحوه تشخیص ایراد سخت افزاری گوشی از طریق جریان کشی

تعمیرات سخت افزاری گوشی 22 آبان 94
نحوه تشخیص ایراد سخت افزاری گوشی از طریق جریان کشی
4.15 (83.08%) 26 votes

بسیاری از تعمیرکاران موبایل و تبلت هنگام تعمیر گوشی به جریان کشی دیوایس دقت می کنند و با استفاده از علائم موجود و مقدار جریان کشی ، سخت افزار معیوب را تشخیص می دهند . برای تشخیص جریان کشی شما به دستگاه منبع تغذیه دیجیتالی نیاز دارید . در ادامه با ما همراه باشید تا نکات ریز تعمیراتی را در اختیارتان قرار دهیم …

منبع تغذیه DC تعمیرات موبایل

جریان کشی در گوشی های خاموش

جریان کشی در گوشی های خاموش به سه دسته تقسیم می شوند

 1. حالت بدون جریان کشی
 2. حالت جریان کشی زیر0.10 امپر
 3. حالت جریان کشی بالا

 

حالت بدون جریان کشی :

1 – قطع بودن مسیر کانکتور باطری تا آی سی تغذیه . شارژر را به گوشی وصل کنید اگر گوشی شارژ میشود وlcd نشانگر شارژ را نشان میدهد ابتدا کلید پاور را تست کنید سپس مسیر کلید پاور تا ای سی پاور که همان power on x میباشد را کاملا بررسی نمائید و بوسیله مولتی متر ولتاژ ان تست گردد.

کانکتور باتری گوشی

2 – شارژر را به گوشی وصل کنید اگر گوشی شارژ نکند و ولتاژ خروجی سر کانکتور باطری صفر باشد ابتدا پایه های کانکتور باطری را از لحاظ قعطی بررسی کنید سپس مسیر کانکتور باطری تا ای سی تغذیه را تست کنید در صورت سالم بودن مسیر ای سی تغذیه را ریبال کرده در نهایت تعویض کنید.

3 – نرسیدن ولتاژ مورد نیاز 2.8v یا 2.5v ( بسته به مدل گوشی) به کریستال اصلی که توسط ایسی تغذیه تامین میگردد.

4 – خرابی کریستال اصلی.( اگر کریستال اصلی اتصال کوتاه باشد ولتاژ 2.8v و یا 2.5v از ای سی تغذیه صفر میشود )
برای ازمایش کردن ولتاژ کریستال اصلی به محض فشردن کلید پاور باید 2.8v یا 2.5v سر ورودی کریستال حتی برای چند لحظه هم که شده باشد, در غیر این صورت ایسی تغذیه خراب است.
البته بهترین گزینه جهت تست کریستال اصلی استفاده از اسیلسکوپ میباشد. 
فرکانس خروجی کریستال اصلی بسته به مدل گوشی ( 13mhz – 26mhz – 38.4mhz) متفاوت میباشد. 

نکته :
در سری Dct-4 جریان صفر در بعضی گوشی ها می تواند بدلیل مشکل نرم افزاری باشد.مثل 1100-2600
– جهت اطمینان شارژر را به گوشی وصل کنید اگر گوشی شارژ کرد و لی علامت شارژ را نشان نداد , در این مرحله عیب نرم افزاری میباشد و گوشی را باید فلش نمود.

-البته شارژ بدون علامت شارژ میتواند سخت افزاری هم باشد

جریان کشی کمتر از 0.10 آمپر :

در گوشیهای نوکیا علاوه بر 0.01 – 0.05 تا 0.10 امپر دیده شده است.
تعمیر این مدل گوشیها به دو صورت ( نرم افزاری – سخت افزاری) میباشد.

اولین گرینه جهت تعمیر گوشی هائیکه جریانکشی انها زیر 0.10 امپر باشد ، تعمیر بصورت نرم افزاری ( انجام عملیات فلش) پیشنهاد میشود.
در همچنین مواردی هنگام اتصال گوشی به باکس احتمال دارد به مشکل عدم ارتباط گوشی با باکس مواجه شوید یعنی گوشی Boot نشود.

جهت رفع ان ، ابتدا از سلامتی کابل و تمیزی محل اتصال پینهای فلش مطمن شوید. در غیر این صورت ، عیب سخت افزاری میباشد.

در اینجا به بعضی از عواملی که باعث عدم ارتباط box با گوشی میشوند را میپردازیم:

+ ابتدا از ارتباط مسیر bsi کانکتور باطری به برد و همچنین به ای سی پاور مطمئن شوید. 

+ برد را از بابت رسوب , کثیفی و یا قلع مردگی ( لحیم سردی) کاملا بررسی کنید.

+ از سالم بودن esd مربوط به مسیر سوکت usb اطمینان حاصل کنید.

از انجایکه مسیر usb با پین های فلش یکی میباشد ، بنابراین خرابی esd مربوطه باعث بوت نشدن ( عدم ارتباط گوشی با باکس ) میگردد.
البته در بعضی از گوشیهای جدید از دو esd مجزا برای مسیر usb و پینهای فلش استفاده شده است.

همچنین در بعضی از مدلها جهت محافظت در مسیر اینترفیس Fbus بجای esd از مقاومت استفاده میگردد.( 2600 , 1100 )

+ کریستال اصلی را تست کنید ، البته بیشتر خرابی کریستال اصلی در صورت ابخوردگی و ضربه خوردگی شدید میباشد.

+ اگر box ufs داشته باشید بوسیله این پیغامهای err میتوانید به قسمت معیوب گوشی ( سری Dct-4) پی ببرید.

پس از نصب box به گوشی با زدن دکمه chek این پیغام را میدهد:

که در اینجا ox نشانگر این عیبها میباشد. st boot err: bad resp upp ox FFFFF 72
01- گوشی روشن نمیشود.
02 – گوشی وارد حالت فلش نمیشود.
03 – قسمت upp جواب نمیدهد.

+ ولتاژ رگلاتور تغذیه cpu را بررسی کنید.
تغذیه cpu  Vcore  به مقدار 1.35v توسط ایسی تغذیه و در گوشیهای دو هسته ای توسط رگلاتور smps تامین میگردد.
در گوشیهایکه از دو Cpu استفاده میکنند در صورت دسترس نبودن این رگلاتور , میتوانید انرا از برد حذف نموده و با جامپر زدن نقاط Vcore مشکل را برطرف نماید.

+  ای سی تغذیه و مدارات وابسته به ان شامل ولتاژ های خروجی از جمله v core , v ana Vaux , و Vio وغیره را بررسی نموده درغیر این صورت ای سی تغذیه را ریبال نموده در نهایت تعویض کنید.

+ سر اخر همه cpu را بررسی کنید.

 

نکاتی چند از مقدار جریانکشی در گوشیها:

 

+ اگر با زدن کلید پاور مقدار جریان 0.01 امپر باشد , در اکثر موارد عیب از کریستال اصلی و cpu میباشد.
این ایراد میتواند از آی سی فلش و smps هم باشد (سری wd-2 , bb5)

+ اگر با زدن کلید پاور مقدار جریانکشی 0.02 امپر باشد, در صورت داشتن ولتاژهای خروجی از ایسی تغذیه و ایسی Smps , عیب از لحیم سردی Ic Flash- و Cpu میباشد که با ریبال کردن Ic Flash- و در نهایت Cpu برطرف میگردد .

+ در اغلب گوشیهای سونی اریکسون با زدن کلید پاور مقدار جریان 0.05 امپر باشد , احتمالا گوشی دچار ایراد نرم افزاری است و در اولین گزینه گوشی باید فلش گردد.
درصورتیکه نتیجه حاصل نشود ابتدا کریستال ساعت RTC اسیلاتور 32.768khz را تعویض کنید.
ولتاژ 0.5 ولت را سر کریستال ساعت RTC بررسی نمائید و در صورت وجود ولتاژ , مقدار سیگنال را بررسی نمائید و اگر مقدار سیگنال 32.768khz مشاهده نگردد معمولا خرابی از کریستال ساعت میباشد ولی اگر ولتاژ سر کریستال دیده نشد خرابی ازای سی تغذیه میباشد.

+ با زدن کلید پاور مقدار جریان به 0.10 امپر میباشد وسپس صفر میگردد یا اینکه در مقدار جریانکشی شده ثابت میماند و بعد از اینکه کلید پاور را رها کردید صفر گردد اغلب این عیب نرم افزار میباشد و بهتر است قبل ار انجام هر کاری گوشی فلش گردد.
اگر نرم افزار جواب نداد , از سلامت کابل و محل اتصال کابل و همچنین از مسیر ارتباط سریال مطمئن شوید و در صورت عدم نتیجه به سراغ سخت افزار بروید.
در این حالت عیب معمولا از قسمت کنترل میباشد , البته این بدان معنا نیست که CPU و یا IC flash سوخته میباشند و باید تعویض گردند.
از انجائیکه سطح توان مصرفی در قسمت کنترل پائین میباشد , احتمال سوختن قطعات در این طبقه کمتر است و اکثرا دچار لحیم سردی میشوند که با ریبال کردن IC flash و در نهایت CPU مشکل برطرف میگردد.

+ با زدن کلید پاور اگر مقداری جریان کشیده شود و در همان مقدارجریان ثابت بماند, نشانگر قلع مردگی در مدار و یا خرابی کریستالها ( ساعت و یا اصلی) میباشد.

 

 

حالت جریانکشی بالا :

جریان کشی قبل از فشردن کلید پاور در گوشی که جریانکشی آن بالای 0.10 ( در حدود 0.11 الی 0.15) امپر باشد :

در مواردی که با وصل کردن گوشی به منبع تغذیه و بدون فشردن کلید پاور , گوشی جریانکشی داشته باشد , عموما به این حالت Shortingمیگویند که در اکثر موارد با خاموشی گوشی همراه میباشد.
این حالت نشانگر این است که گوشی اتصالی دارد و این اتصالی اکثرا در قطعاتی میباشد که مستقیما از برق مثبت باتری تغذیه میگردند.

از جمله عواملی که باعث این عیب میگردد:

+ ابخوردگی شدید

همانطور که قبلا گفته شد ، جهت بر طرف نمودن عیب گوشی ابخورده , بهترین راه حل باز کردن گوشی و بازدید ان از لحاظ ابخوردگی , با دقت کامل میباشد.
ابتدا کلیه سوکتهای خروجی گوشی از جمله سوکت شارژ (خصوصا در گوشیهای سامسونگ و موتورولا) , سوکت Lcd و سوکتهای فلت را چه به لحاظ اتصالی و چه سولفاته وکثیفی بررسی شود.

در گوشیهای مختلف ایراد و یا اتصالی در آیسیهای Pa , آیسی تغذیه , آیسی لایت , آیسی میکروفن , آیسی زنگ , کانورتورهای Dc به Dc ( رگلاتورهای :Smps ، دوربین ، بلوتوث ) ، باتری بکاپ و… باعث جریانکشی گوشی میشود.

گوشی را بوسیله التراسونیک و یا تینر شستشو داده و دوباره تست کنید که در اینحالت ، در اکثر موارد جریانکشی گوشی تغییر کرده و صفر میگردد.
در صورت بر طرف نشدن کامل جریانکشی ، در این حالت ایسی یا ایسیهائی که در معرض ابخوردگی قرار داشتند را دونه به دونه در اورده و بدون ایسی مورد نظر جریانکشی گوشی را تست کنید ، در این حالت اگر جریانکشی گوشی پائین امد و یا صفر گردید به این نتیجه میرسیم که این ایسی مشکل جریانکشی داشت و با نگاه کردن به پایه های ایسی ، در صورت سالم بودن ریبال کرده و مجددا نصب کنید و جریانکشی را تست نمائید و در صورت عدم نتیجه و پا بر جا بودن جریانکشی , قطعه یا قطعات مربوطه را تعویض کنید.

+ اعمال فشار و جریان اضافی به مدار:
هر کدام از قطعاتی که در مدار مصرف میگردد دارای ظرفیت و توان مصرفی محدودی میباشند و طبق مقدار (جریان و ولتاژ ) تعیین شده به کار خود ادامه میدهد, اگر ولتاژی بیشتر از مقدار ظرفییتش به ان وارد شود , قطعه و یا قطعات مربوطه خواهند سوخت و در نتیجه گوشی دچار جریانکشی خواهد گردید.

بطور مثال:
اگر کنترل کننده ولتاژ خروجی شارژر گوشی خوب عمل نکند و بجای ولتاژ 7.5v , ولتاژی بیش از ان و چیزی در حدود 12v را از خود خارج کند , دیود زنر ورودی مسیر شارژ که حداکثر ظرفییت ان 9v میباشد , با دریافت این ولتاژ اضافی خراب میشود و اتصالی میکند و گوشی دچار جریانکشی میگردد.
و یا اینکه این ولتاژ اضافی به ایسی شارژ و یا ایسی تغذیه فشار وارد کرده و این ایسی را اسیب میرساند که در این حالت باعث جریانکشی گوشی می شود.

در صورتیکه جریانکشی قبل از زدن کلید پاور 0.10 امپر باشد وبا فشردن کلید پاور جریان گوشی بالا رود عموما عیب ازIc pa میباشد وعلتش بخاطر این است که با فشردن کلید پاور ، همزمان که گوشی استارت اپ میکند ، قسمت مدار انتن نیز در حال شناختن شبکه میباشد و در این میان ایسی PA بیشترین جریان را میکشد و در صورت خرابی این ایسی جریانکشی گوشی بالاتر میرود.

در حالتیکه جریانکشی گوشی قبل از زدن کلید پاور 0.10 امپر باشد , بعد از فشردن کلید پاور اگر جریانکشی گوشی هیچ تغییری نکند , احتمال خرابی از آی سی تغذیه خیلی زیاد است.
از انجائیکه ولتاژ راه اندازی بسیاری از مدارات گوشی توسط ایسی تغذیه تامین میگردد , لذا با خرابی ایسی تغذیه ولتاژ مورد نیاز مدارات گوشی تامین نمیگردد وبا راه نیافتادن مدارات جریان اضافه ای کشیده نمیشود .

 

چگونگی برطرف نمودن اتصالی که موجب جریانکشی گوشی میشود :

گوشی هایی که قبل از پاور جریانکشی بالائی دارند :

در این مرحله با وصل کردن گوشی به منبع تغذیه قطعه خراب داغ میکند و با لمس کردن قطعات , قطعه داغ شده مشخص گردیده و انرا از برد جدا نمائید سپس مجددا جریانکشی گوشی را تست کنید , اگر جریانکشی گوشی صفر گردید قطعه ای که داغ میکرد را تعویض کنید.
اما اگر جریانکشی صفر نگردید ولی کم شد , در اینحالت احتمال خرابی قطعات وابسته به قطعه ای که داغ میکرده وجود دارد انها را بوسیله تست با اهم متر شناسایی کرده و تعویض میکنید.
در مواردی پیش میاید که گوشی جریانکشی بالا دارد ولی قطعه ای داغ نمیکند , که این از اتصالی مدارهای درونی لایه های برد میباشد و چاره ای ندارد.

گوشیهایی که جریانکشی انها زیر 0.15 امپر میباشد :
درگوشی موبایل بعضی از قطعات ایسی بخاطر جریان مصرفی زیادی که دارند مستقیما از باتری تغذیه میشوند و در مسیر این ایسیها به مدار برق باتری از قطعه کوئل جهت ضربه گیر استفاده گردیده است.

با حوصله و دقت لازم از طریق نقشه مسیر برق ورودی به قطعه ایسی که توسط کوئل با برق مثبت باتری در ارتباط میباشد را پیدا کرده و ان کوئل را ازمسیر مربوطه جدا کرده و گوشی را به منبع تغذیه وصل کنید و تست جریانکشی نمائید.
دراینحالت اگر با حذف کردن این کوئل مقدار جریانکشی گوشی صفر شد , نتیجه میگیریم که این ایسی خراب میباشد و انرا تعویض میکنید.

در صورتیکه با در اوردن ایسی مربوطه جریانکشی گوشی صفر نگردید ولی کمتر شد , در اینجا دو حالت دارد :
یکی اینکه , یا قطعات طبقات دیگر گوشی خراب میباشند و اتصالی دارند , و یا اینکه قطعات وابسته به این ایسی خراب میباشد و موجب خرابی ایسی مذبور گشته است که در اینحالت قبل از نصب ایسی سالم قطعات وابسته به ایسیئی که داغ میکرده را بوسیله تست با اهم متر پیدا کرده و تعویض نمائید.
( در گوشی موبایل اکثرا خازنهای الکترولیت که دارای قطب مثبت و منفی میباشند , و همچنین خازنهائیکه با ظرفییت زیر 4.7 میکروفاراد ( بویژه 1 میکرفاراد) راحتتر از بقیه خازنها خراب میشوند.

اما اگر با دراوردن کوئل این ایسی جریانکشی تغییری نکرد , این قسمت از گوشی موبایل سالم میباشد و باید به سراغ طبقه دیگر گوشی رفته و از طریق نقشه تست طبقات بعدی را انجام دهید تا به نتیجه برسید.
گوشی موبایل جهت راه اندازی بعضی از قطعات ایسی , احتیاج به ولتاژی متفاوت با ولتاژ باتری دارند. رگلاتورهائیکه مستقیما از باتری تغذیه میشوند , این ولتاژها را تولید میکنند. و در صورت خرابی این رگلاتورها احتمال اینکه گوشی به جریانکشی بیافتد وجود دارد.

اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید

 1. جاوید قربانی گفت:

  ممنون

 2. سعید یاری گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون لطفا آموزش تعمیرات موبایل رو بزارید مثل تشریح کامل مدارات موبایل و نحوه عیب یابی و تعمیر اونارو البته اگه به صورت جزوه یا فایل پی دی اف باشه خیلی عالی میشه مرسی

  • میثم حسینی گفت:

   چشم دوست عزیزم ، در حال تکامل اطلاعات سایت هستیم

  • سعید گفت:

   ببخشید آیسی پاور چیه یعنی نام دیگری هم داره؟

  • میثم حسینی گفت:

   ای سی تغذیه

 3. یوسف گفت:

  عالی بود این پست ، اگر میشه حتما ادامه بدید ، و آموزش های جامع بزارید ، الان پست های قبلی رو دیدم بیشتر درباره یه نوع گوشی خاص بود اگه مثل این آموزش باز هم در مورد تعمیرات قرار بدید خیلی عالی میشه

  • میثم حسینی گفت:

   زمان و هزینه ها اجازه بده حتما ادامه خواهیم داد بحثهای تعمیراتی رو

 4. آرش یوسفی گفت:

  با سلام وخسته نباشید فراوان خدمت استاد محترم وهمه کسانی که در این سایت مفید و عالی زحمت میکشند واقعا واقعا واقعا مرسی بسیار عالی مفید و کامل بود

 5. ص.پ گفت:

  سلام خسته نباشید . میخواستم بدونم برای گوشی هایی مثل اکسپریا اس پی (sp) که دارای باتری فلت دار هستن جریان کشی چگونه تست میشود ؟ با سوزن اتصالات رو انجام دادم اما گوشی با منبع کامل بالا نمیاد
  ولی با باتری خودش بالا میاد .

  • میثم حسینی گفت:

   اینگونه گوشی ها واقعا دردسر ساز هستند و باید پایه ها رو شناسایی کنید و با سنجاق روشن کرده و تست کنید و یا هر چیزی که راحتین

 6. atila گفت:

  با عرض سلام
  ضمن عرض تشکر از مطالب مفیدتان، لطفآ اگر کانال در تلگرام در رابطه با تعمیرات موبایل دارید، لطفآ معرفی بفرمایید. ممنون

 7. غلامرضا گفت:

  سلام خسته نباشیدایا این روش نشان میده که ای سی تغذیه یک گوشی معیوب است یاخیر ممنون اگر راهنمایی کنید.

  • میثم حسینی گفت:

   در بسیاری از موارد می توانید پشت گوشی رو باز کنید و جریان رو وصل کنید ممکنه آی سی تغذیه گوشی داغ بکنه و در مواردی گوشی کلا پاور نمی کنه با اینکه کل مسیر و کلید سالمه

   و برای اطمینان کامل می تونی به تغذیه هیت 400-450 درجه همراه با اندازه مناسب روغن فلکس بدی و اگه بازم جواب نداد ریبالش کنید و در نهایت تعویض آی سی
   آموزش ریبال و پایه سازی آی سی

 8. یاسر گفت:

  با سلام و تشکر
  تبلت سامسونگ مدل N5100 دارم، وقتی شارژر رو به تبلت جهت شارژ وصل میکنم علامت شارژ باتری روی صفحه نشون داده میشه ولی باتری شارژ نمیشه(با شارژر و یا حتی کابل دیگه هم امتحان کردم،نشد )، برخی اوقات در حالت شارژ وقتی کلید پاور رو نگه میدارم صفحه اصلی ظاهر میشه ولی سریع تبلت خاموش میشه(منظورم لوگو نیست، گوشی برای چند ثانیه کاملا بالا میاد،البته برخی اوقات )،،،، یه باتری نو و اصل عین خودش جایگزین کردم (با چند باتری نو مدل خودش هم تست کردم ) ولی همون مشکلو داره، البته قبل از همه این کارا سوکت شارژش مشکل داشت که کلا فلت شارژ رو تعویض کردم (هر چند قبلش مشکل مذکور رو داشت)
  قبل از عیب کامل، صفحه با حالتی شبیه چشمک زدن بالا میومد تا اینکه به این روز افتاد.
  سوال؟؟؟
  1- اگه آی سی شارژ مشکل داشته باشه، آیا صفحه بالا میاد؟
  2- امکان داره فلت شارژی که خریدم مشکل داشته باشه؟
  3- امکان داره آی سی هارد مشکل داشته باشه؟

  • میثم حسینی گفت:

   ای سی شارژ ربطی به صفحه نمایش و روشن شدن دستگاه نداره مگر اینکه با تغذیه یکی باشه
   2 – بله ممکنه
   3 – آی سی هارد هم نمیتونه باشه چون گوشی روشن میشه و بالا میاد

 9. داود گفت:

  سلام عالی بود ممنونم

 10. عرفان گفت:

  سلام من گویم اکسپریا تی هستش.داشتم از گوشی استفاده میکردم
  که ناگهان خاموش شد.هیچ جوی نتونستم بالا بیارمش نه با فست بوت نه روش دیگه ای..
  وقتی گوشی رو به یو اس بی وصل میکنم درایوری به نام qhsusb_dload میاد
  بردم تعمیر گاهیا هر کی یه چیز گفت
  اخریشم گفت ای سی فلشش سوخته!!!
  خواهشا کمکم کنید

  • میثم حسینی گفت:

   به کامپیوتر وصل میکنین unknown.device
   بیاره به احتمال زیاد با فلش حل بشه
   در غیر این ممکنه ای سی تغذیه باشه

 11. اردشیر نجف زاده گفت:

  با سلام ذ خسته نباشید
  خوب، بهتر از این می‌شود با شکل توضیح بدید
  با تشکر از وقتی که مگذارید.
  با احترام
  اردشیر

  • میثم حسینی گفت:

   دوست عزیز حق با شماست
   ولی همه چیزو هم نمیشه با شکل نشون داد و هم اینکه زمان زیادی میبره

 12. محمد شبانی گفت:

  با سلام، من گوشی ایفون 6 دارم که به دلیل وصل کردن گوشی به شارژ خراب گوشی خاموش شده، الان ای سی تغذیش خراب شده، یعنی در حالت بدون پاور جریان 0.13 میکشه و با پاور 0.19، و وقتی ای سی تغذیه رو برمیداریم جریان 0.06 رو داره، لطفا راهنمایی کنید!

 13. محمد شبانی گفت:

  البته اینم گفته باشم ابتدا که گوشی رو به شارژ خراب وصل کردم بعدش فقط گوشی شارژ نمیشد و وقتی هم که شارژ میشد خیلی زود شارژش خالی میشد، دادم تعمیرگاه که ای سی تغذیه گفت خرابه عوض کنه، کلا گوشیمو خاموش کرد _ و الان جریان کشیش همون اعدادی هست که بالا گفتم _ ضمنا 0.13 با همون ای سی تغذیه فابریک خود گوشی هست قبل از پاور کردن_ با پاور هم که 0.19

  • میثم حسینی گفت:

   بنظر من جریان کشی شما از جای دیگه هم اب میخوره
   مثل پی اف یا سی پی یو و … که با گذاشتن تغذیه میزات اتصالی بالا میره و جریان بیشتری مصرف میشه

 14. محمد رضا گفت:

  سلام.من کارم کامپیوتره وطراحی هم میکنم و مغازه دارم شغلمه.تمامه کامپیوتر رو کاملا بلدم 6 سالی میشه میخوام کاری گوشی هم کنم لطفا بگید از کجا شروع کتم .لان فقظ فلش زدن گوشی و فارسی سازی ریست این چیزا بلدم میخوام تخصصی تر بشم

  • میثم حسینی گفت:

   دوست من نیاز به گذروندن دوره و زیر دست یکی کار کردن داره تا لیم کار دستتون بیاد

 15. علیرضا گفت:

  سلام من گوشیم هواوی جی 730 هست
  خاموش شده
  دکمه پاور میزنی ویبره میزنه
  فلش زدم
  بردم تعمیرگاه گفتن cpu سوخته
  نمیدونم چه کنم
  راهنمایی کنید

  • میثم حسینی گفت:

   فلش کی زدی بعد خاموشی ؟
   وصل می کنی کامپیوتر صدا میده کامپیوتر و میشناسه ؟
   اگه اره سی پی یو نیست

 16. mohamad گفت:

  باسلام گوشیم a5 )2016samsung(هست قبلا otg کارمیکرد وبه کامپیوتر وصل میشد الان otg نمی شناسه ووقتی به کامپیوتر وصل میکنم هیچ عکس العملی نشون نمیده وفقط شارژ میشه چندبار ریست فکتوری کردم درست نشدامکان داره مشکل سخت افزاری باشه چون حدس میزنم سیم otg اتصالی کرده باتشکر

 17. بنده گفت:

  سلام
  خیلی سایت جالب و خوبی دارید امیدوارم روز به روز غنی تر وبهترم بشه
  من یه گوشی دارم از این وارداتی های چینی منتها جنسش خوبه یعنی بود …
  بعد از یکسال از ی ماه پیش یموقع هایی خود به خود خاموش میشد با دکمه پاور هم روشن نمی شد. باید باتریش رو در میاوردم جا میزدم دوباره راه میافتاد
  ی مدت بعد با اینکار هم روشن نمیشد باید چند ساعتی میگذشت بهش ور میرفتم تا روشن میشد
  الان دیگه روشن نمیشه! وقتی دکمه پاور رو نگه میدارم فلش دوربینش یبار میزنه و دیگه هیچی (شارژ باتری هم داره، قبلا همچین کاری نمیکرد که فلاش بزنه)
  الان موندم چکار کنم نمیدونم ایراد سخت افزاریه نرم افزاریه چیه. آخه اطلاعاتم و شماره هام و مطالبی که توش داشتم خیلی مهمه برام.
  من خودم تعمیرکار کامپیوتر هستم منتها از گوشی سردر نمیارم یعنی اصلا واردش نشدم. نمیدونم برای حافظه داخلی گوشی قطعه خاصی هست مثل هارد یا آی سی رام که بشه اطلاعات رو بازیابی کرد یا نه
  در کل به نظر شما مشکل از کدوم قسمت گوشی هست و چکار کنم…

  • میثم حسینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   این مشکل شما می تونه دلایل مختلفی داشه باشه از جمله خرابی باطری ، یا خرابی کلید پاور و یا حتی آی سی تغذیه

   همه این موارد فقط یه احتماله بدون بررسی فیزیکی جواب قطعی نمیشه داد و حتی نیاز هست که به منبع تغذیه وصل بشه و مقدار جریانی که می کشه رو بررسی نمود

 18. محسن8 گفت:

  دوست عزیز من اچ تی سی دیزایر یو دارم که بعد پاور 2 صدم میکشه لحظه ای بعد از رها کردن پاور صفر میشه گوشی تا ارم اچ تی سی میاد و بعد خاموش میشه تو حالت فرمت 3 کلید هم به این صورت که منو میاد بالا روی ریست کلید میکنم ولی بعد چند لحظه قطع و کاملا خاموش میشه . احتمال داره مشکل از هارد باشه؟

  • میثم حسینی گفت:

   دوست عزیز متوجه سوال شما نشدم !!!
   اینکه 2 صدم می کشه و بعد رها کردن کلید 0 می شه قطعا نباید گوشی هم روشن بشه !!! و در این حالت اکثر مواقع مشکل از تغذیه می شه
   و اگر تا لوگو میاد و خاموش میشه احتمال خیلی زیاد نرم افزاری هست و بهتره فلش بشه

 19. Mona ershad گفت:

  سلام اقای حسینی ،من 1سال sony xperia z3دارم که الان دچار مشکل شده،اول فکر کردم ویروسی شده ،فلش کردن برام اما درست نشده ،دکمه پاورو که میزنم صفحه رو بالا نمیاره و ابی میشه همه چی،بد وقت کار کردنم یهو صفحه خط خطی میشه ،بهم گفتن از ال سی دیشه،به نظر شمام همینه؟؟؟؟؟!!!

  • میثم حسینی گفت:

   ممکنه از ال سی دی و فیلتر های تصویرش باشه که بدون تست و بررسی نمیشه جواب قطعی داد

 20. رضا گفت:

  سلام. سایت بسیار عالی دارین. من یه تب اس سامسونگ دارم که افتاد تو آب. بعد از خشک شدن روشن کردم و درست کار میکرد.ولی شارژ نمیکنه یعنی شارژر که میزنم بهش شارژ نمیکنه و کامپیوتر هم نمیشناستش. روی صفحه هم علامتی از شارژ کردن نیست.سوکت سالمه

  • میثم حسینی گفت:

   مشکل سخت افزاری هست حالا ممکنه به دلیل اتصلات قسمتی از مسیر شارز به مشکل برخورده

 21. m.m.b گفت:

  سلام من یه s3 دارم یه بازی روش نصب کردم که وقتی بازی میکردم گوشی خیلی زود شارژ خالی میکرد بعد از چند مدت روی صفحه یه خطایی ظاهر میشد و بعد خاموش میشد و فقط در صورتی روشن میموند که تو شارژ باشه که البته بعد از چند مدت به شارژرم وصلش میکردم در صورتی که زیاد باهاش کار میکردم همون خطا ظاهر میشد.باطری هم عوض کردم ولی فرقی نکرد.به نظرتون مشکلش چیه؟ممنون.

 22. m.m.b گفت:

  منظورم خطاهای روشنیه که رو صفحه نمایش گوشی میاد بعدشم خاموش میشه.

 23. m.m.b گفت:

  منظورم خطهای موازی و روشنیه که رو صفحه نمایش گوشی میاد و نورش کم و زیاد میشه بعدشم خاموش میشه.

 24. حسین.ع گفت:

  سلام وخسته نباشید
  من گوشی txهست،
  چندوقتیه وقتی بشارژ میزنم تا پنجاه درصد شارژ میشه،یکدفعه میپره به صد،
  ازونطرف بعد از اینکه به پنجاه میرسه خاموش میشه گوشی،دو تا باطری نو انداختم ولی درست نشد،
  لطفا راهنمایی کنیذ،اگر میشه ایمیل کنید
  بامهر

  • میثم حسینی گفت:

   احتمالا یا فایلش نشکل داره یا ای سی شارژ یا قطعه تشخیص حرارت باتری

 25. Nrss گفت:

  سلام
  گوشی من اکسپریا ال هست مدتیه که تو شارژای مختلف یه دفعه خاموش میشه اولش تو شارژ بیست درصد خاموش میشد ولی الان حتی تو هفتاد درصد هم خاموش میشه بعد که شارژر رو وصل میکنم و روشنش میکنم فقط یک یا دو درصد شارژ داره باتری عوض کردم شارژر هم عوض کردم حتی رسیت فکتوری هم کردم درست نشد میشه کمک کنید بگید مشکلش چیه

  • میثم حسینی گفت:

   یبار گوشی رو فلش کنید نه فکتوری ریست
   اگر درست نشد احتمالا مشکل از ای سی تغذیه یا شارز خواهد بود

 26. محمد گفت:

  سلام
  یه گلکسی S5 دارم که بعلت پرش آنتن تعمیر شده
  مشکل سوییچ داشت که خوشبختانه حل شده
  تعمیرکار گفت که آیسی پاور هم مورد داره که یه اوراقی گیر آورده و انداخته روی گوشی
  اما الان گوشی تا حدودی گرم تر از قبل شده و میکروفون مکالمه قطع شده
  احساس میکنم یه کم تخلیه شارژ هم داره
  میخواهم نظرتون رو بدونم

  • میثم حسینی گفت:

   سلام بنده در جریان اتفاقات و کارهایی که انجام شده نیستم
   ولی احساس می کنم که اتصالی جزئی در گوشی هست که باعث می شه حرارت تولید بشه و باتری خالی بشه که باید بررسی بشه

 27. علی گفت:

  سلام.
  یه سونی c4 دارم چندروز پیش خواستم با نرم افزار خود سونی از کامپیوتر ابدیت کنم وسط کار قطع شد بعد که روش کردم رو لگو سونی گیر می کرد و بالا نمی امد خواستم ریست فکتوری کنم هم جواب نداد با فلش تولز امدم فلش کنم اونم نصفه فلش شد و امد بیرون و دیگه فلش تولز هم اون نمی شناسه که بخام دوباره فلشش کنم حالا فقط وقتی به شارژ می زنی چراغ آون قرمز میشه و دیگه نصفه نیمه که روشن میشد نمیشه مدت طولانی هم زدم شارژ کاری نشد.
  با تشکر.

  • میثم حسینی گفت:

   بهتره با باکس se tool هم تست بشه و یا اینکه با سایر رام ها تست بشه

 28. عقیل گفت:

  سلام گوشی من Lg4x هست تو اینترنت بودم که هنگ کرد باتریو دراوردم دوباره انداختم دیگه روشن نشد میاد تا آرم الجیو نشون میده بعد همونجا میمونه و روشن نمیشه …فلش هم زدم تاثیری نداشت مشکل سخت افزاریش چی میتونه باشه؟ یا کلا باید بندازمش دور 🙁

  • میثم حسینی گفت:

   قطعا با فلش حل میشه اگه نشه مشکل از هاردشه

 29. فواد گفت:

  باعرض سلام خسته نباشید گوشی من هانر6 هستش چندروزی هستش که صفحه نمایش و پشت گوشی بیش از حد داغ میکنه وبنظرم شارژ هم کم میکنه مخصوصا اگر وایفای گوشی روشن باشه بنظرم جدیدا دیرهم شارژ کامل میشه من خیلی ناراحتم تروخدا راهنماییم کنید وبهم ایمیل بزنید و جوابمو هرچه زودتر بدید اجرتون با خدا

  • میثم حسینی گفت:

   به احتمال زیاد پردازش هاتون بیش از حد افزایش یافته و بهتره فلش بزنید تا دلیل مشخص بشه

 30. حمید توماج گفت:

  سلام یک گوشی اکسپریا m4 دارم، از دیشب وقتی به برق میزنم شارژ نمیشه ولی به تلویزیون وصل میکنم از طریق کابل شارژ میشه! به نظرتون مشکل کجاس و چه باید بکنم

  • میثم حسینی گفت:

   گوشی رو ریستارت کنید
   ممکنه کلگی شارژر خراب باشه

 31. Elahe گفت:

  سلام سته نباشید من آیفون 6 رو با شارژر ماشین شارژ کردم یه دفعه خاموش شد و روشن نشد فرستادم دبی واسه گارانتی ولی جوابی نگرفتم. دادمش تعمیر بهم میگن سی پی یوش سوخته میشه لطفا راهنمایی کنین. اگه سی پی یوش سوخته باشه میشه کاریش کرد هزینه اش چقدره ؟ و اینکه ارزش تعمیر داره یا هزینه اش زیاد میشه

  • میثم حسینی گفت:

   اگه سی پی یو باشه تعمیرش با دست تقریبا غیر ممکنه و جواب گرفتنش نزدیک به 0 هست

 32. عقیل گفت:

  سلامی مجدد ب آقای حسینی خیلی ممنون از راهنمایتون مشکل گوشیم همین هاردش بود سپاس;)…

 33. سجاد گفت:

  سلام
  گوشی من الجی جی 4 هست
  موقع اسمس دادن بودم که هنگ کرد و بعدش خاموش شد حالا دکمه پاور میگیرم روسن نمیشه ولی باتری رو ک دوباره میذارم تا لگوی الجی میاد دوباره خاموش میشه
  موقع شارژ شدن هم چراغ ال ای دی نشون میشه علامت شارژ شدن هم رو صفحه میاد ولی درصد شارژ صفر میمونه
  ممنون میشم بگید عیب از چیه
  باتشکر

  • میثم حسینی گفت:

   مشکل نرم افزاری هست می تونید با فلش زدن حل کنید

 34. مهدی سلیمانی گفت:

  گوشی هو ا وی جی ۵۲۵ دارم که بعد از پایان تماس ارور باطری داد و خاموش شده و دیگه هر کاری می کنم هیچ عکس العملی نداره لطفا راهنمایی کنید

 35. احسان گفت:

  با سلام گوشی من مرتب restart میشه. مشکل نرم افزاری داره یا سخت‌افزاری؟ ممنون از پاسخ تون

 36. امیر میرزایی گفت:

  با سلام گوشی ابل 4s دارم میخواهم خواموش کنم گوشی تا خواموش میشوذ بلافاصله روشن میشود ولی به شارز هست کاملا خواموش میشود از وقتی که به این صورت در امده حتی در حال استند بای هست هم داغ میشود هم به شدت باطری مصرف میکند چکار باید بکنم ممنونم

 37. علیرضا گفت:

  با سلام من یه گوشی mt25i دارم هنگام استند بای منظورم موقعی که گوشی صفحش خاموش میشه گوشی کامل خاموش میشه لطفا مرا راهنمایی کنید ic pfهم عوض کردم بازم نشد با تشکر

  • میثم حسینی گفت:

   مطمئنی گوشی خاموش میشه ؟؟؟
   اگر مطمئن نیسی سنسورهای مجاورتیشو چک کن

 38. سامان کرده گفت:

  سلام با تشکر از زحماته شما استاد عزیز.ببخشید منظور از ic paچیست

  • میثم حسینی گفت:

   ای سی pa یا pf همان ای سی آنتن می باشد

 39. سامان کرده گفت:

  ببخشید اگه میشه کوءل رو واسمون تعریف کنید و منظور از کوءل کدام قسمت میباشد.ممنون میشم راهنمایی کنید

 40. میثم گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  گوشی iPhone 4 من تاچش از کار افتاد.نشون تعمیرکار دادم گفت باید IC تاچ تعویض بشه.عوض کرد IC رو،تاچ سالم شد ولی دیگه گوشی خیلی داغ میکنه طوری که دست رو میسوزنه! و خیلی خیلی کند شارژ میشه.اونم 10 درصد بعد error میده گوشی احتیاج به خنک شدن داره…اون 10 درصد شارژ هم خیلی زود تموم میشه و گوشی خاموش میشه…داغ شدن گوشی از سمت راسته،جایی که سیم کارت میخوره….
  به نظر شما مشکل از کجاس؟

  • میثم حسینی گفت:

   باید جایی که داغ می شه رو حین روشن بودن و باز بودن گوشی بررسی کرد و قطعه مورد نظر رو تعوض کرد

 41. علیرضاقادری گفت:

  باسلام.بنده یه سونی زد دستم رسیده.فک کنم ای سی تغذیه عوض شده شایدم عوض نشده ولی دور خازن و مقاومت پر روغن هست.بعد باتریش هم باد نکرده.من با برنامه تست کردم مثلا ولتاژ باتری ثابت نبود مثلا یهو از 4.004 ولت میرفت رو 3.996 یا همچین چیزی و در هنگام شارژ بعضی وقتا مثلا از 69درصد میپرید رو 75درصد و درضمن گوشی یهو خاموش نمیشه یعنی تا باتری صفر بشع کار میکنه و کم نگه میدارع باتری و درضمن تو حالت استبند بای هر 4ساعت یا3ساعت 2یا1درصد کم میشه باتری.و درضمن وقتی پشت گوشی رو باز کرده بودم موقع روشن بودن گوشی یه جور صدایی از کل اسی ها میمود البته نمیدونم کدوم بود صدایی مثل غرغر یا وز وز خیلی ضعیف حال مشکل میتونع چی باشع.

  • علیرضاقادری گفت:

   درضمن دیدم کنار ای سی تغذیه وای فای بلوتوث که مدلشpm8921هست روغنی و خازن ها هم روغنیه.

  • میثم حسینی گفت:

   بنظرمن اونا چسب هستن نه روغن
   برای جل درصد باتری اول فلش بزنید نشد باید ای سی تغذیه و یا ای سی شارز تعویض شود

 42. علیرضاقادری گفت:

  باسلام.فلش کردیم چن بار.ببخشید اگه اسی تغذیه یا شارژ خراب باشن علایم و نشانه های دیگه اش رو میتونید بگید

 43. مصطفی گفت:

  سلام
  من گوشیم هواوی جی 750 هست.
  چند روز گذشته دیدم که گوشی یهو شارژش خالی میشه. مخصوصا توی درصد های پائین شارژ یکهو شارژ میشد یکدرصد و گوشی خاموش میشد.
  فکر کردم ایراد از باطری هست و باطری نو خریدم اما همینطور هست.

  1. زود باطری خالی می کنه
  2. باطری شارژ نمیشه. یعنی گاهی یکروز کامل از 2 درصد بالاتر نمیره.
  3. به شدت زود خالی میکنه.
  4. الان کلا وقتی وصل می کنم به شارژر اصلا چراغ شارژرش روشن نمیشه.

  فکر میکنید ایراد از آی سی شارژر باشه؟
  قابل تعمیر هست؟
  ارزش تعمیر داره به نظرتون؟

  متشکرم از لطفتون آقای حسینی.

  • میثم حسینی گفت:

   اینکه کند شارژ میشه ممکنه از کانکتور باشه و یا از ای سی شارژ که باید حتما بررسی بشه

 44. افسانه گفت:

  سلام.خسته نباشید… من مدل گوشیم سامسونگ S2 هست.. یه مدت بود که وقتی شارژ باطریش حدود 10 درصد میشد صفحه گوشیم خط خطای روشن خاموش میشد و آنتنش میپرید و کلا خاموش میشد .. باطریش رو عوض کردم ولی تآثیری نداشت وحتی بدتر هم شد.. از وقتی باطری جدید گذاشتم گوشیم خیلی داغ میشه و باطریش زود خالی میشه.. در حدی که بدون استفاده هم شارژ خالی میکنه و سریع خاموش میشه… میخواستم بدونم عیبش چیه؟؟؟؟ مرسی

 45. nazanin گفت:

  با سلام .
  من گوشی سامسونگ S3دارم . باتری گوشی من یهو باد کرد و هی شارژ خالی میکرد… ک عوضش کردم یدونه اورجینال یعنی دقیقا کپی همونو انداختم داخل گوشی. ولی الان دیگه با شارژر خودم زیاد سریع شارژ نمیشه. با شارژر تبلتم خوب شارژ میشه. اما شارژو تو خودش نگه نمیداره زیاد الان.. حتی زمانی ام ک استفاده نمیکنم از گوشی درصد باتریش همینجوری میاد پایین. خواهشا راهنمایییم کنید مرسی 🙁

 46. rezaei گفت:

  با سلام .ببخشید iphoneh 5 ییهو خاموش شد شارژشم ٧۵٪‏ بود حالا بیرون میگه منبع تغزیه اشه ، و الان چند روز داره کار میکنه روش ولی هنوز جوابی نگرفته ، ولیی شمااااره هاییی داخلش کاری و مهمه ، اگه گوشی درست نشه امکان برگشت نامبرها هست ؟؟؟😓 از تو سیستم رفته تو ای کلود و رفته تو گوشیش ولی رو کانتکت و عکسا که زده اصلاً باز نشده ..میشه یه ج بدین ببینیم چی میشه

 47. علی احمدی گفت:

  سلام من نوت ۴ دارم یکباره خاموش شد دیگه روشن نشد بردم پیش تعمیر کار گفت باید جریان کشی بشه بعد از جریان کشی گفت که ۱۴ ثابت میکشه حالا به نظر شما گوشی سوخته یا نه ؟

  • میثم حسینی گفت:

   اتصالات گوشی بررسی بشه و سپس تست بشه و در نهایت احتمالا تغذیه مورد داشته باشه

 48. نیلوفر گفت:

  سلام موبایل من نوت 4 هست از ئستم افتاد الان روشنش میکنم بالا میاره بغد خاموش ممیشه و داغ میکنه

 49. علی فرهادی گفت:

  با سلام
  من یه سامسونگ s4 دارم که باطری گوشی از طریق گوشی شارژ نمیشه و هنگامی که باطری رو تو یه گوشی دیگه قرار میدم میتونم شارژ کنم.در ضمن فقط هنگام وصل شدن کابل شارژ فقط علامت شارژ شدن رو نشون میده و گوشی شارژ نمیشه.
  و اینکه بعضی وقتا هنگام وارد شدن به برنامه ها گوشی ریست میشود و خیلی شارژ کم میشه.

 50. علی گفت:

  باسلام
  تبلت هواوی مدیاپد۱۰دارم سوکت شارژش به تازگی خراب شده بودتعویض کردم حالاوقتی شارژ میزنم علامت شارژ میادولی شارژبسیارکندانجام میشه (ساعتی ۵درصد)لطفاراهنمایی ام کنید ممنون میشم

 51. علی گفت:

  باسلام و عرض ادب
  گوشی هواویg6دارم هنگ نموده یک بارفلش زدم برای مدت کمی درست بود مجددا هنگ شده کلیدپاور و صداراکه نگه میدارم روشن میشود ولی صفحه عمل نمیکندکسی میتواندراهنمایی کند؟ممنون میشوم

 52. امیر گفت:

  سلام دوست عزیز من یه گوشی s5 سامسونگ دارم که قبل از پاور جریان نمیکشه بعد از پاور حدود 1.5 امپر میکشه هاردش داغ میکنه به نظر شما هارد سوخته
  ممنون

 53. محمد زارع گفت:

  سلام آقا میثم من یک تبلت نوت 10.1 edition گلکسی دارم چند وقتی هست که وقتی میخوام گوشی رو شارژ کنم روی علامت باطری یک ضربدر میزنه و به سختی شارژ میشه ،شارژر و کابل و باطریشم عوض کردم ولی افاقه نکرد و فقط برای یه چند روزی خوب بود یکبارم فلش کردم و اندروید 5 نصب کردم ولی فایده نداشت لطفا راهنمایی بفرمایید چکار کنم ممنون

 54. میلادمرزایی گفت:

  سلام من گوشی سامسونگ نود 3 دارم که خود بخود زیست میکنم روشن خاموش میشه فلش زدن حل نشد موقعه ایکه روشارژ اصلا ریست نمیکنه باطریشم عوض نکردم یکی میگه ایراد سیپیوشه یکی میگه. ..دیونه شدم اقایی کنید یا رانمایی کنید اینم موبایلم دعاوی میکنم09149554183

 55. علی گفت:

  سلام.سه روز پیش گوشیم«نوت ۵» داخل اب افتاد.بعد از خشک شدن(با جارو برقی و برنج) شارژش هر دقیقه ده درصد کم میکرد.شارژش که تموم شد زدمش به شارژ،در عرض یه ثانیه شارژش از یک درصد به ۷۳ درصد رسید!و هر چی باش کارکردم کمتر نشد!دوباره زدمش به شارژ بعد از ده ساعت یه درصد هم اضافه نشد!ولتاژ باتریشم اومده رو ۱۰۰mv.همیشه رو ۴۰۰۰mv بود.یکم که باش کار کردم خود بخود خاموش شد و پس از روشن شدن شارژش ۵۰ شده بود.الانم اصلا روشن نمیشه.دیروز تا وقتی که می زدمش به شارژ و با دکمه پاور روشن می شد ولی الان نه
  از ای سی تغذیه اش نیست؟

  • میثم حسینی گفت:

   اولا از اینکه تو اب افتاده باید حتما باز بشه و تمیز بشه
   دوما احتمالا بر اثر اتصالات باتری خالی شده

  • علی گفت:

   یعنی از ای سی تغذیه نیست؟

  • میثم حسینی گفت:

   ممکنه ، ولی تا آزمایش نشه نمیشه نتیجه گرفت

  • علی گفت:

   سلام
   گوشیم زدم به شارژ و دکمه پاور چن بار زدم روشن شد.
   الان ولتاژش 200 MV .
   وشارژش هم رو 50 درصد مونده و زیاد نمیشه.
   الان باید چکارش کنم که ولتاژش بره بالا؟
   دو روز تو برنج بوده هنوزم ممکنه اب توش باشه؟
   ممنون

 56. اسماعیل مرادی گفت:

  سلام نقشه برد گوشی های اندروید رو میخوام از کجا باید گیر بیارم

 57. علی مظفری گفت:

  خیلی عالیه
  فقط اگر سیم مثبت و منفی منبع تغذیه اشتباهی زدم دیگه روشن نمیشه جریان کشی 1.22 میشه

  • میثم حسینی گفت:

   خوب حتما طولانی وصل شده وگر نه کوتاه بوده باشه چیزیش نمیشه
   احتمالا تغذیه گوشی سوخته

 58. مریم روحی گفت:

  سلام
  گوشی من نوت اج هست
  چهارروز پیش وقتی داشتم با گوشی کار میکردم صفحه قفل کرد خاموش شد و بعد از اون با دکمه ی پاور روشن نشد. پاور و ولوم کم رو هم که میگرفتم فقط سامسونگ نوت اج رو مینداخت . وقتی باتریو درمیاورم دوباره جا میزدم تا چن ثانیه گوشی کامل بالا میومد و از اول.
  ریست فکتوری و فلش هم شده تا نیمساعت درست بود اما باز مثل اولش شد
  .ایرادش از کجاست؟

 59. مریم روحی گفت:

  پیش هر کس هم که بردم یا میگه باید فلش بشه یا ریست که هیچکدوم جواب نداده

 60. رضا گفت:

  سلام
  شارژ باتری خالی شد وقتی زدمش به شارژ بعد ده ساعت هنوز رپ صفر درصد بود کالیبره و ریست فکتوری و فلش هم کردم و با کابل و شارژر دیگه هم امتحان کردم ولی فایده نداشت

  • میثم حسینی گفت:

   ممکنه باتری نیاز به شک داشته باشه ا
   تا حل بشه

 61. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده یه هواوی هونور واسم آوردن که کلا مرده بود-هیچ جریان کشی نداشت
  آی تغذیه رو عوض کردم-الان وقتی کلید پاور رو میزنیم 0.14 تا 0.15 جریان میکشه ولی عدد ثابته به نظرتون مشکل باز از کجا میتونه باشه؟ آی سی فلش؟

  • میثم حسینی گفت:

   متاسفانه در این مورد از هواوی ها اکثرا مشکل از هارد میشه که آدمو به اشتباه میندازه تا به تغذیه فکرد کنه
   البته این فقط یه تجربه جزئی هست

 62. محدثه گفت:

  سلام خسته نباشید.
  گوشیه من چند روز پیش بدون دلیل خاموش شد البته قبلا هم اینجوری شده بود ولی درست شد اما این دفعه دیگه روشن نشد بردم یرون میگه بر اثر ضربه ایراد سخت افزاری پیدا کرده ولی اون ضربه ماله چند ماهه پیش بود به نظرم ربطی نداره الان میگه آی سی تغذیش سوخته من باید چیکار کنم که عکسام برگرده برام مهمه اون میگه 10% امکان داره اگه ای سی شو عوض کنم عکسات بمونه ولی من به حرفاش شک دارم

  • میثم حسینی گفت:

   والا بدون بررسی نمیشه هیچ نظری داد

 63. رشید علی دادی گفت:

  سلام
  لطفا اطلاعاتی کامل درباره شناسایی و تشخیص آی سی های موبایل در اختیار کارآموزان بذارید .

 64. سیاوش گفت:

  با سلام
  بنده تخصصی در حوزه کاری شما ندارم موردی برایم پیش امده که حقیقتا بعد از کلی جست و جو کسی را دقیقتر و کاربلدتر از شما ندیدم که با اون در میان بذارم. قضیه از این قراره که هفته پیش متوجه شدم تبلت ایسوسم شارژ نمیشه اما هنگامی که دستگاه خاموشه شارژ انجام میشه. دستگاه را برای تعمیر به یکی از نمایندگی ها بردم،گفت که ای سی تغذیه سوخته و 200000 خرجشه. حس کردم مبلغ زیاده انصراف دادم وقتی دستگاه را تحویل داد دیدم دستگاه خاموشه و روشن نمیشه در صورتی که وقتی تبلت را اونجا بردم بالای 75% شارژ داشت.علت را جویا شدم گفت بخاطر همین ای سی تغذیه هست که ناگهان خالی شده.روز بعد دستگاه را به یک نمایندگی دیگر بردم که بعد از چک کردن ان گفت که تبلت شما به دلیل سوختن مادربرد و باطری دست کم 500000 هزار خرج داره!!!حالا من موندم و تبلتی که یک شبه از این رو به اون رو شده.حالا با توجه به موارد زیر امکان سهل انگاری تعمیرکار تا چه حد محتمل میتونه باشه؟
  1- ایشان چندین بار با تماس ابزار فلزی خودش بر روی ای سی تغذیه باعث ایجاد اتصال و جرقه شد.(یعنی شخصا خودم دیدم)
  2- خالی شدن ناگهانی باطری
  3-شارژ نشدن دستگاه در زمان خاموشی
  4- سوختن کارت حافظه که ضمناً وارونه هم جا زده بود و بسختی تونستم درش بیارم
  البته همه اینها به اضافه خط و خش دار کردن دور تا دور دستگاه که انگاری قصد شخم زدن داشته،با این اوصاف نظر شما در باره این ماجرا چیه؟
  ممنون و سپاسگذارم
  4-

  • میثم حسینی گفت:

   اگر در حالت خاموش شارز میشد اول از همه بهتر بود با چند هزار تومن فلش بشه و اگر حل نشد بحث باتری و ای سی شارژ پیش میومد
   بهتره تبلت بررسی بشه تا نتیجه گرفت بنده از اینجا نمی تونم بیشتر از این راهنمایی کنم

 65. سیاوش گفت:

  تشکر میکنم از پاسختون
  پس به هر حال مشکل شارژ نشدن نمیتونه ربطی به سوختن مادربورد داشته باشه؟

  • میثم حسینی گفت:

   نخیر مادر برد هم هیچوقت نمیسوزه مگر اینکه تو منقل و زغال کبابش کنید خخخخخخخ

 66. 13 گفت:

  سلام من یه آیفون 5s دارم که منبع تغذیش خراب شده یه منبع تغذیه جدید خریدم الان می ترسم چون دیگه این منبع مال خودش نیس درست کار نکنه می خوام ببینم تفاوتش تا چه حد خواهد بود؟ ممکنه گوشی داغ کنه؟ یا زمان بیشتری طول بکشه که شارژ شه؟

  • میثم حسینی گفت:

   اگه درست و با کیفیت باشه مشکل نداره

 67. محمد گفت:

  سلام
  من گوشیم اس3 مینی هستش
  گوشی روشن نمیشد برم نمایندگی گفتش مشکل از تغذیشه ولی تغذیش پرسی هست نمیشه کاریش کرد
  چیکار کنم؟

  • میثم حسینی گفت:

   تغذیه چسبی رو تعویض می کنیم.میتونی برامون پست کنی

 68. نادر عليزاده گفت:

  سلام،من گوشی ال چی چی 2دارم کانکتوراییسی روتعویض کردم ولی بعدازاون گوشی روشن میشه تاج هم عمل میکنه ولی صفحه نور اصلا نداره.مشکل از کجاست؟

  • میثم حسینی گفت:

   دوست عزیز لایت گوشی رو بررسی کنید به کانکتور زیاد مربوط نیست این موضوع

 69. javdi گفت:

  سلام
  یک نوت 4 هست که
  1. موقع شارژ سریع گوشی بعد از 30 40 درصد به شدت گرم شده
  2. موقع عکس با فلاش گوشی خاموش میشه
  3. بدون فلش و در حین عکاسی بعد چندین عکس گوشی خاموش میشه
  4. بعضی وقتها در حین روشن کردن فلش برای روشنایی هم گوشی خاموش شده!
  با تعویض باطری وضع خیلی بهتر شد ولی این مشکلات بالا کمتر اتفاق میوفته ولی اتفاق میوفته
  مخصوصا مورد 1 و 2

 70. منصور گفت:

  با سلام و خسته نباشید ممنونم بابت راهنمایی و سایت خوبتون

  من یه گوشی هوآوی 330 دارم از چند روز پیش پشت گوشیم خیلی داغ میکنه و شارژش زود خالی میشه حتی باطری نو هم انداختم جواب نداد البته بگم که تقریبا دو ماه پیش افتاده بود تو آب اما باز کار میکرد تا چند روز پیش مشکل گوشیم چیه و اصلا ارزش تعمیر کردن داره نسبت به هزینه
  لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  • میثم حسینی گفت:

   احتمالا بخاطر اب دیدگی اتصالی داره

 71. Amir گفت:

  سلام گوشی گرند دو G7102 که خاموش شده و با زدن کلید پاورفلاش دوربین روشن میشه ایراد اصلی چی میتونه باشه و راه حل مناسب توضیح بدید ممنون

 72. behnam گفت:

  با سلام دوست عزیز یه تب اس اومده پیشم سه صدم قبل از پاور جریانکشی داره لطفا راهنماییم کنید متشکرم

 73. صابر کریمی گفت:

  سلام واقعا مطالبه عالی ای بود برای من بعنوان یک ادم نوپا فوق العاده بود.
  فقط اینکه اگه در توانتون هست میزان جریانی که گوشیا میکشه رو کاملتر توضیح بدین و اینکه مشکلشون میتونه از کجا باشه
  بعنوان مثال ۰۱/ cpu و ۰۲/ تغذیه و غیره
  و اینکه زمانی ک مشکل از هارد موبایل میتونه باشه بیشتر ماله چه زمانیه!؟
  متشکرم از سایت خوبتون

  • میثم حسینی گفت:

   پس از تکمیل مطالعات و تجربیاتم در این زمینه مقاله ارائه می دم

 74. SALAH SAMIMI گفت:

  سلام
  جریان کشی IPHONE 5C در حالت آماده به کار و روشن باید صفر باشه ؟؟؟؟
  وقتی تاچ ال سی دی خاموشه ؟

  وقتی میزنی به منبع به مدت سه ثانیه بدون زدن پاور جریان کشی 0.13 تا 0.15 داره و صفر میشه

  این جریان کشی زیاده که باعث خمیری شدن باطری شده؟

  • میثم حسینی گفت:

   اصلا نباید قبل پاور کردن جریان بکشه

 75. SALAH SAMIMI گفت:

  پس قضیه صفر شدنش چیه ؟؟؟

 76. مرسانا م۹۵ گفت:

  با سلام گوشیه من هوواوی جی ۵۳۰هست از وقتی گوشیم رمش پر شد مشکلات شروع شد الان تا روشن میکنم همه برنامه ها باهم باز میشن و با هیچ برنامه ای هم نمیتونم کار حتی دلیت کردن و رفتن به تنظیمات کارخانه هم انجام نمیشه مثلا من زبان گوشی رو از اینگلیسی به فارسی عوض میکنم وقتی که دوباره روشنش میکنم بازم اینگلیسیه و هیچیش عوض نشده.ممکنه از سخت افزاری باشه و آیا هزینه ش بالاست؟ممنون.

 77. امین مکوندی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یه گوشی هواوی دارم که بعد از فشار دادن کلید پاور ۰.۰۵ آمپر میکشه و همینطور ثابت میمونه
  اصلا توی این شرایط گوشی فلش میشه؟!!!
  یا اگه سخت افزاری مشکل داره مشکل از چی میتونه باشه
  اگه ممکنه راهنمایی کنید
  با سپاس

 78. ارکین فراهانی گفت:

  سلام یه گوشی 1110 دارم روشن نمیشه .باطریم تست کردم بازم روشن نمیشه به نظرتون ایراد از جاس.راستی جریان قبل از پاور نداره ولی وقتی پاور میزنم یه دونه جریان میکشه بعد رها کردن پاور صفر میشه.ممنون اگه ایرادو بگین خیلی گیرم

 79. مهدی علی پور گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون.من گوشیم الجیه از دستم افتاد و ضربه شدیدی خورد و دیگه روشن نمیشه.بورد گوشی مقداری تاب ورداشته وجریانکشی بدون باتری 0.06 را نشان میده.ظاهر گوشی سالمه.مشکل از کجا میتونم باشه؟باتشکر

 80. علی گفت:

  سلام،
  من گوشی هانر ۴x دارم جدیدن وقتی صفحه گوشی خاموشه چراغ نشان گر باطری چشمک میزنه( وقتی پر باشه سبز و خالی قرمز) و هم اینکه خیلی شارژ زود خالی میشه ،ممکنه بگید ایراد از چیه؟ ممنون