همکاری مایکروسافت با شیائومی برای شکست اندروید

اخبار کمپانی ها 10 فروردین 94
همکاری مایکروسافت با شیائومی برای شکست اندروید
5 (100%) 2 votes

دو کمپانی بزرگ در دنیای فناوری با یکدیگر دست همکاری داده اند تا برعلیه اندروید وارد عمل شوند. سیستم عامل اندروید محصولی عالی از کمپانی گوگل می باشد که توانسته در این دنیای پررقابت فناوری جایگاه برتر را از آن خود کند و بیشتر کمپانی ها را به سمت تولید محصولاتی با این سیستم عامل سوق دهد.

مایکروسافت با همکاری کمپانی چینی شیائومی تصمیم دارد تا دردسر جدیدی را برای اندروید گوگل به وجود آورند. مایکروسافت بزرگترین کمپانی نرم افزاری دنیا به حساب می آید که سیستم عامل معروف ویندوز را معرفی کرده است، اما از نفوذ و پیشرفت اندروید در میان کاربران به شدت نگران و دلخور می باشد و برای پایین کشیدن اندروید از جایگاهش برنامه ریزی های زیادی در سر دارد تا دوباره کاربران بیشتری را به سمت ویندوز خود بکشاند.

این دو کمپانی با هم متحد شدند و تصمیم دارند یک رام ویژه از ویندوز 10 را معرفی کنند تا گوشی های اندرویدی شیائومی را به ویندوزفونی تبدیل نماید.

ویندوز 10 شیائومی

کمپانی مایکروسافت بیانیه ای را منتشر کرد که تا چند ماه دیگر کاربران گوشی های Mi4 شیائومی می توانند ویندوز 10 را به طور رایگان روی گوشی های خود دانلود و بروزرسانی کنند. این بروزرسانی بخشی از برنامه ویندوز اینسایدر مایکروسافت می باشد که برای کاربران شیائومی، ویندوز ۱۰ را به طور رایگان برای کاربران Mi4 عرضه خواهد کرد.

کاربران Mi4 می‌ توانند گوشی‌ های خود را با ویندوز ۱۰ فلش کنند. عرضه این رام از طرف مایکروسافت، یک رام ویژه بر پایه ویندوز است که کارکردی مانند رام های دیگر مثل سیانوژن دارد.

در کشور چین، استفاده از رام طرفداران زیادی دارد و عرضه چنین رامی از سوی مایکروسافت در جهت افزایش کاربران ویندوز در این کشور بسیار اهمیت و کاربردی است.

اتحاد دو کمپانی بزرگ برعلیه اندروید …

این اتحاد دو نفره فعلا اول راه می باشد و مایکروسافت تصمیم دارد تا این اتحاد را گسترده تر کند و با تعداد بیشتری از کمپانی ها در سرتاسر جهان همکاری کند تا بتواند ویندوز 10 را بر روی تعداد بیشتری از گوشی های هوشمند اندرویدی اجرا نماید.

آیا مایکروسافت در این راه موفق می شود و می تواند سیستم عامل ویندوز خود را دوباره به اوج برساند، نظر شمادر این باره چیست؟

اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید