ضرر به مشترکان ایرانسل از عدم اطلاع پایان بسته‌ اینترنتی

اخبار اپراتورها 16 فروردین 94
ضرر به مشترکان ایرانسل از عدم اطلاع پایان بسته‌ اینترنتی
5 (100%) 1 vote

اصولا اپراتورهای تلفن همراه در ایران بخاطر منافع خودشون پایان یافتن بسته های اینترنتی رو به مشترکین اعلام نمی کنن و این دلیل باعث ضرر بسیاری از مشترکین که بسته استفاده می کنند می شود ، یکی از این اپراتورها ایرانسل می باشد که متاسفانه هنگام پایان بسته اینترنتی به مشترکینش اطلاع رسانی نمی کند و این باعث می شود کاربر بعد از اتمام بسته ناخواسته از اینترنت آزاد استفاده کند و باعث اتمام شارژ در کاربران اعتباری و در کاربران دائمی باعث افزایش نجومی مبلغ قبض شود .

بسته اینترنت ایرانسل

این موضوع مورد اعتراض بسیاری از مشترکان این اپراتور واقع شده است.

در پاسخ به این موضوع اپراتور مربوطه چندین روش مبتنی بر کدهای دستوری برای این منظور پیش‌بینی کرده است؛ اما ادامه نارضایتی مشترکان از این روند نشان می‌دهد دیگر روش‌های اطلاع‌رسانی مانند روش ساده پیامکی، رضایت مشترک را تامین نکرده است.

این اپراتور یکبار پیش از این نیز وعده داد بود که «علاوه بر روش‌های موجود، سرویس مضاعف اعلام پیامکی پایان اعتبار بسته را نیز به بخش اعظم مشترکان خود عرضه کرده و برای باقی مشترکان نیز به زودی فعال خواهد کرد.»، اما خبری از این طرح نیست.

به این ترتیب با ادامه این روند و اعتراض مشترکان، مسئولان مقررات گذار برای حل موضوع ورود کرده‌اند.

صادق عباسی شاهکوه معاون بررسی‌های فنی و اقتصادی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ورود رگولاتوری به این موضوع خبر داد. وی گفت:

با توجه به گزارش‌های دریافت شده از سوی مشترکان مبنی بر اعلام نشدن اتمام بسته‌های اینترنت شرکت ایرانسل در زمان پایان مهلت و حجم بسته و متضرر شدن مشترکان از این بابت، بررسی موضوع برای یافتن راه‌حل در دستور کار قرار گرفته است. با توجه به اینکه این شیوه عمل خسارت‌های مالی برای مشترکان ایجاد می‌کند، برای جلوگیری از آن، باید دستورالعمل مشخص و یکپارچه‌ای برای اطلاع‌رسانی دقیق درباره پایان بسته‌ها تدوین شود.

اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید