سامسونگ در پی ساخت باتری های کوچکتر با ظرفیت بالاتر

اخبار فناوری اطلاعات, اخبار کمپانی ها 06 تیر 94
سامسونگ در پی ساخت باتری های کوچکتر با ظرفیت بالاتر
5 (100%) 1 vote

محققان در کمپانی سامسونگ موفق به ساخت باتری هایی شده اند که در سایز های کوچک و نصف باتری های فعلی از ظرفیت بالایی برخوردار هستند .

محققان این شرکت الکترونیکی با ساخت کاتودی از جنس سیلیکون که پوششی از گرافین را بر روی سطح سیلیکونی ایجاد می‌کند، موفق به کاهش چگالی باتری‌ها شده‌اند. به بیانی دیگر آن‌ها موفق شده‌اند که باتری‌ها با ۱.۵ تا ۱.۸ ظرفیت کنونی را در همان فضای قبلی جای دهند.

samsung phone battery

در دهه اخیر به علت بالا رفتن مصرف گوشی ها و تبلت ها باتری ها با ظرفیت بالاتری تولید شده اند تا جوابگوی گوشی های جدید باشند ، ولی همین علت باعث شده تا سایز باطری ها نیز افزایش پیدا بکند . همین افزایش ظرفیت باتری ها نباید باعث بزرگ شدن بیش از حد و سنگینی بیش از حد گجت ها شود ، به همین دلیل دانشمندان و محققان رو به مواد جدیدی کرده اند تا علاوه بر کوچکی سایز باریک شدن گوشی ها را نیز حفظ کند .

اینجا است که سامسونگ پا به عرصه گذاشته و با معرفی پوششی جدید برای کاتود باتری‌ها مدعی است مشکل بازده هر چرخه و محدودیت‌های فناوری کنونی را رفع خواهد کرد. در این روش جدید از ماده‌ای با هدایت بالا به نام گرافین استفاده می‌شود. این ماده به صورت مستقیم بر روی سطح پوشش سیلیکونی رشد داده شده و اجازه‌ی تشکیل سیلیکون کاربید را نمی دهد.

Samsung graphene growth on Si

سامسونگ مدعی است که این فناوری به سلول اجازه می‌دهد که در هنگام جفت شدن با کاتدی از جنس اکسید لیتیوم کبالت، به ترتیب در اولین و دویصتمین چرخه به چگالی حجمی انرژی معادل با ۹۷۲ و ۷۰۰ وات ساعت بر لیتر برسد. این مقدار ۱.۵ تا ۱.۸ برابر مقادیر باتری‌های موجود در بازار است به این معنی که می‌‌توان در فضایی مشخص، ظرفیتی بیشتر از باتری را جا داد.

معمولا این نوع فناوری‌ها باعث کاهش طول عمر باتری‌ها می‌شوند چرا که باعث طی شدن تعداد بیشتری چرخه‌ی شارژ و خالی شدن شارژ خواهند شد، اما این‌بار سامسونگ مدعی است بدلیل ساختار چندلایه‌ای عملکرد چرخه‌ای بهتری را شاهد خواهیم بود.


اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

مطالب مرتبط با سامسونگ در پی ساخت باتری های کوچکتر با ظرفیت بالاتر

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید