قابل تعمیرترین گوشی 2016 کدام است ؟

اخبار گوشی ها 03 دی 95
قابل تعمیرترین گوشی 2016 کدام است ؟
5 (100%) 2 votes

هنگام انتخاب گوشی، یکی از معیارهایی که بیشتر ما در نظر نمی‌گیریم، قابل تعمیر بودن گوشی است. باز کردن برخی از گوشی‌ها و گجت‌ها واقعا دشوار است، حتی اگر آدم کاربلدی با وسایل مناسب در پی آن باشد. برای مثال ایرپاد‌های اپل، به تازگی توسط سایت مشهور iFixit بررسی شدند و مشخص شدند که اگر مشکلی برای آنها رخ بدهد، تقریبا غیرقابل تعمیر هستند.

تعمیرات گوشی

اما در مقابل، برخی از گجت‌ها هم راحت باز می‌شوند و کاربران حتی خودشان هم می‌توانند باتری آنها را عوض کنند.

طبق بررسی سایت iFixit در سال پیش گوشی ماژولار خوب شرکت ال جی یعنی G5، راحت‌ترین گوشی از نظر باز کردن، لقب گرفته است. این گوشی از این سایت نمره ۸ از ۱۰ گرفته است.

این گوشی به خاطر ماهیت ماژولار خود، طوری طراحی شده است که خود کاربران هم می‌توانند قطعات داخل آن را تعویض کنند.

جالب است گه گوشی محبوب سامسونگ یعنی گلکسی اس ۷، مطابق بررسی همین است، نمره ۳ از ۱۰ گرفته است، ظاهرا طراحی فشرده آن و نبود پیچ‌ برای باز کردن آن، باعث این دشواری شده است.

اما گوشی دوم از نظر راحتی باز کردن گوشی پیکسل Pixel duo است که امتیاز ۷ از ۱۰ گرفته است. اما گوشی‌های پیکسل گوگل جزو گوشی‌های دشوار برای باز کردن طبقه‌بندی شده‌اند.

پ.ن : اگر هزینه و گوشی شما برایتان ارزشمند هست سعی کنید یک گوشی قابل تعمیر انتخاب کنید , گوشی را انتخاب کنید که براحتی قابل باز کردن باشد , متاسفانه گوشی های جدید سامسونگ متاسفانه طوری طراحی شده که هزینه تعمیرشان اصلا بصرفه نیست .

اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید