ارسال پیامی مشکوک برای کاربران وایبر

اخبار اپراتورها, اخبار اپلیکیشن ها 19 اسفند 93
ارسال پیامی مشکوک برای کاربران وایبر
5 (100%) 1 vote

آیا در روزهای گذشته این پیام برای شما هم ارسال شده: «وایبر تخصص ماست. باز کردن تضمینی خطوط مسدود شده وایبر»؟ اگر این‌طور است به نظر می‌رسد این پیام چندان قابل اطمینان نیست.

درحالی که در ماه‌های گذشته برخی کاربران وایبر پیامی دریافت می‌کردند که به آن‌ها هشدار داده می‌شد به دلیل فعالیت غیرقانونی حساب کاربری وایبر آن‌ها مسدود می‌شود، حالا کاربرانی که حساب‌شان مسدود شده پیام دیگری دریافت می‌کنند که در آن گفته با پرداخت مبلغی، می‌توانند حساب قبلی وایبر خود را از نو داشته باشند.

وایبر

متن پیام اول چنین بوده: «ما متوجه شده‌ایم که فعالیت شما در وایبر اخیرا افزایش یافته و حساب شما مشکوک است به مبدا انتشار هرزنامه و به موجب این ابلاغ به شما اطلاع داده می‌شود که حساب کاربری شما در شرف مسدود شدن است اگر شما به استفاده خود از وایبر برای این منظور ادامه دهید حساب شما مسدود خواهد شد».

اما آیا این کاربران واقعا از بدافزار‌ها استفاده کرده یا فعالیت مشکوک داشتند؟

بسیاری از کاربران می‌گویند که فعالیت غیر مجازی در این فضا انجام نداده‌اند اما به هرحال برای ارسال بدافزار‌ها راه‌های متعددی وجود دارد و گاهی می‌توان ویروس‌ها و بدافزار‌ها را در قالب یک عکس و یا فایل ویدئویی حتی به طور ندانسته ارسال کرد.

به عبارت دیگر‌گاه این پیام‌ها به دست افراد رسیده و آن‌ها بدون اینکه از ویروسی بودن آن اطلاعی داشته باشند نسبت به انتشار آن در گروه‌های مختلف اقدام می‌کنند اما پس از اینکه چند بار چنین اتفاقی رخ داد، شرکت این افراد را به عنوان انتشاردهنده بدافزار‌ها شناخته و برای امنیت بیشتر حساب کاربری آن‌ها را مسدود کرده و آن‌ها با خطای invalid number مواجه می‌شوند.

اما حالا کاربران پیامی دریافت می‌کنند که در آن هیچ نامی از فرد یا شرکتی برده نشده و تنها به ذکر یک شماره موبایل اعتباری اکتفا شده است و در آن ادعا می‌شود راهکاری برای حل این مشکل پیدا شده است.

خبرآنلاین به نقل از یکی از فعالان این حوزه نوشته که افراد می‌توانند با یک تماس ساده، شماره خط مسدود شده وایبری خود را اعلام کنند تا پس ازمدت زمانی کوتاه وایبر آن‌ها مجددا فعال شود.

همچنین اینگونه عنوان می‌شود که ابتدا فرآیند نصب مجدد این نرم افزار انجام می‌شود و پس از آن فرد ملزم به پرداخت هزینه‌ای معادل ۸۰ هزار تومان خواهد بود.

اینکه این پیام تا چه حد جدی است و اگر کسی حاضر به پرداخت این مبلغ نباشد، آیا حساب وایبر هم نخواهد داشت امری ست که هنوز مورد بحث است و کسی به آن پاسخ مورد قبول نداده است.


اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

مطالب مرتبط با ارسال پیامی مشکوک برای کاربران وایبر

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید