این عینک چهره شما را مخفی می کند !

اخبار فناوری اطلاعات 14 اسفند 93
این عینک چهره شما را مخفی می کند !
5 (100%) 3 votes
شرکت امنیت اینترنتی معروف AVG در حال ساختن عینکی است که وقتی به چشم می‌زنید برای نرم‌افزارهای شناخت چهره و دوربین‌ها نامرئی می‌شوید. اسمش را هم فعلاً «عینک نامرئی شدن» گذاشته‌اند.
عینک امنیتی AVG

این عینک‌ها طوری طراحی شده‌اند که در عکس‌ها تداخل ایجاد کرده و امکان شناخته شدن توسط نرم‌افزارها را کم می‌کنند. روی قاب عینک یک سری لامپ لِد کوچک هست که نور مادون‌قرمز می‌فرستد. چشم انسان این نور را نمی‌بیند ولی در دوربین به شکل یک نوری روی صورت شما نشان داده می‌شود. ولی بسیاری از دوربین‌های تلفن‌های هوشمند می‌توانند نور مادون‌قرمز را بلاک کنند به همین دلیل برای این عینک یک دستگاه پس بازتاب گر هم گذاشته‌اند که دقیقاً از همان زاویه منبع نور می‌فرستد.

شرکت AVG مدعی است که  برای اولین بار این دو فناوری در یک دستگاه پوشیدنی به‌کار گرفته شده‌اند. البته این فعلاً به شکل نمونه تولید شده و قرار است در کنگرۀ جهانی موبایل که این هفته در بارسلون اسپانیا برگزار می‌شود نمایش داده شود.

این شرکت آنتی ویروس به سه معضل اصلی در مورد حریم خصوصی اشاره دارد. یکی دوربین‌های تلفن‌هاست که بدون اجازه و حتی بدون این که متوجه شویم از ما عکس می‌گیرند و امکان رفتن این عکس‌ها روی اینترنت هم زیاد است. پروژه‌هایی نظیر StreetView گوگل و DeepFace گوگل هم از معضل‌های دیگر در این زمینه هستند. این شرکت‌ها نه تنها می‌توانند ما را شناسایی کنند بلکه از طریق عکس‌های دیگری که از ما روی اینترنت هست، اطلاعات دیگری هم در موردمان به دست می‌آورند.

منبع: smn weekly


اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

مطالب مرتبط با این عینک چهره شما را مخفی می کند !

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید