واتس اپ سیستم رمزنگاری end-to-end را برای همه فعال کرد

اخبار اپلیکیشن ها 17 فروردین 95
Rate this post

امروزه، امنیت داده ها و حفظ حریم شخصی در فضای مجازی، بسیار با اهمیت تر و حساس تر از گذشته شده است و شرکت های حوزه ی تکنولوژی نیز از این موضوع باخبرند. حال امروز تیم واتس اپ اعلام کرد که سیستم رمز گذاری end-to-end را از امروز برای تمامی کاربران فعال می کند. اگرچه واتس اپ از سال ۲۰۱۴ پیام های متنی درون این برنامه را رمز گذاری می کرده است، اما اکنون این رمز گذاری شامل تمامی فایل ها می شوند.

رمزنگاری end to end واتساپ

این بدان معناست که تمامی فایل های ارسالی شما از جمله تصاویر و ویدیو ها نیز به صورت end-to-end رمز گذاری می شوند. اگر نمی دانید این به چه معناست، باید بگوییم که در این سیستم، پیام ها و فایل های شما، قبل از اینکه ارسال شوند، درون گوشی خود شما رمز گذاری می شوند و تنها در دستگاه مبدا قابل رمز گشایی است و هیچ کس، از جمله کارمندان واتس اپ نیز نمی توانند به محتوای پیام یا فایل های شما دسترسی پیدا کنند. واتس اپ در این خصوص می نویسد:

پیام های بین کاربران واتس اپ اکنون به وسیله ی پروتکل رمزگذاری end-to-end، محافظت می شوند، بنابراین افراد متفرقه یا واتس اپ نمی تواند آن ها را ببیند یا بخواند، چراکه رمز پیام ها تنها در دستگاه مقصد بازگشایی می شود. تمامی پیام های واتس اپ (از جمله چت ها، چت های گروهی، تصاویر، ویدیو ها، فایل های صوتی و فایل ها) و تماس های واتس اپی به وسیله ی رمز گذاری end-to-end محافظت می شوند. سرور های واتس اپ به کلید های کاربران واتس اپ دسترسی ندارند و کاربران واتس اپ می توانند کلید های خود را برای اطمینان از درستی ارتباطات خود، تایید کنند.

این سیستم رمز گذاری اکنون برای تمامی کاربران واتس اپ در تمام سیستم عامل ها، از جمله کاربران ویندوز فون فعال است و تمامی پیام ها به صورت کاملا امن ارسال می شوند. پیش از این برنامه های تلگرام و BBM نیز از این سیستم رمزگذاری برای تضمین امنیت پیام های ارسال شده در برنامه های خود استفاده کرده اند.

اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

مطالب مرتبط با واتس اپ سیستم رمزنگاری end-to-end را برای همه فعال کرد

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید