ویندوز 10 موبایل به 5 گیگابایت فضا جهت اجرا نیاز دارد

اخبار اپلیکیشن ها, اخبار فناوری اطلاعات 05 شهریور 94
ویندوز 10 موبایل به 5 گیگابایت فضا جهت اجرا نیاز دارد
5 (100%) 2 votes

مایکروسافت همیشه بر سر حافظه داخلی و میزان فضای آزاد دچار مشکل بوده. اگر به یاد داشه باشید در آپدیت های مربوط به ویندوز فون ۸.۱ هم مشکلاتی از این قبیل وجود داشته اند. به هر حال مایکروسافت امروز تایید کرد که ویندوز ۱۰ موبایل، حداقل به ۵ گیگابایت حافظه داخلی نیاز دارد و این یعنی گوشی های ۴ گیگابایتی نمی توانند ویندوز ۱۰ موبایل را دریافت کنند. اما هنوز هیچ چیز ثابت نشده است!

windows 10 mobile

در فضای اینترنت اخباری منتشر شده است که می گوید ویندوز ۱۰ موبایل در موج انتشار اولیه خود، برای نصب شدن در گوشی ها حدودا ۸ گیگابایت از حافظه داخلی را خواهد بلعید، حتی با این که لیست اپلیکیشن های نصب شده پیش فرض آن کوتاه و کم تعداد است.

windows 10 mobile 8GB internal memory

امروز یک سند دیگر منتشر شده که همین موضوع را، البته دقیق تر تایید می کند. در این سند گفته شده که فضای مورد نیاز برای نصب کامل ترین و حجیم ترین نسخه ویندوز ۱۰ موبایل، حداکثر و نهایتا ۸ گیگابایت است. اما توجه داشته باشید که حافظه مورد نیاز برای گوشی های مختلف متفاوت است و اینگونه نیست که ویندوز ۱۰ در همه گوشی ها یک میزان حجم داشته باشد.

در سند فوق با این که گفته شده ۸ گیگابایت حافظه مورد نیاز است، اما چند خط بالاتر به گوشی هایی اشاره شده که اکثرا فقط ۸ گیگابایت حافظه داخلی دارند، بنابراین هیچ جای نگرانی در مورد اینکه ویندوز ۱۰ برای گوشی شما منتشر خواهد شد یا نه، وجود ندارد، مگر اینکه گوشیتان کمتر از ۵ گیگابایت حافظه داخلی داشته باشد.

البته شاید این خبر شما را ناراحت کند ولی صحبت اینجاست که در واقع ویندوز ۱۰ بهینه تر نیز شده است. طبق سند زیر یک گوشی ۸ گیگابایتی، ۳ گیگابایت حافظه خالی، پس از دریافت ویندوز ۱۰ موبایل در اختیار مالک خود خواهد گذاشت. همچنین نصب ویندوز ۱۰ موبایل در یک حافظه داخلی ۱۶ گیگابایتی، ۱۰ آن را آزاد خواهد گذاشت در حالی که این رقم برای حافظه های ۳۲ گیگابایتی، ۲۵ گیگابایت فضای آزاد است.

lumia storage

به این معنی که ویندوز ۱۰ موبایل در یک گوشی ۸ گیگابایتی، ۵ گیگابایت و در یک گوشی ۱۶ گیگابایتی، ۶ گیگابایت و در یک گوشی ۳۲ گیگابایتی، ۷ گیگابایت از حافظه را اشغال خواهد کرد. یکی از دلایل این تفاوت به دلیل اپلیکیشن های پیش فرضی خواهد بود که در دستگاه نصب می شوند. همچنین مطمئنا گوشی که دارای ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی است، یک پرچمدار محسوب می شود و طبیعی است که نسخه کامل تر و حجیم تری از ویندوز ۱۰ موبایل را نسبت به یک گوشی میان رده و پایین رده ۸ گیگابایتی دریافت کند.

همچنین گوشی هایی مانند لومیا ۵۳۰ که ۴ گیگابایت حافظه داخلی دارند، یحتمل نتوانند ویندوز ۱۰ موبایل را دریافت کنند، چراکه واقعا بعید است و نمیتوان چنین انتظاری هم داشت. به هرحال هنوز هیچ چیز قطعی نیست. ما هم امیدواریم همه گوشی های کنونی بتوانند ویندوز ۱۰ موبایل را بدون کوچک ترین مشکلی دریافت کنند.

اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید