اپلیکیشن یوتیوب نیز دارای قابلیت استریم زنده ویدئو میشود

اخبار اپلیکیشن ها 04 تیر 95
اپلیکیشن یوتیوب نیز دارای قابلیت استریم زنده ویدئو میشود
5 (100%) 2 votes

یوتوب ساعاتی پیش با انتشار بیانیه ای رسمی اعلام کرد که به زودی قابلیت استریم زنده ویدئو را به اپلیکیشن موبایل خود اضافه می کند؛ قابلیتی که از طریق آن کاربران موبایل می توانند به آسانی لمس یک دکمه از گجت های هوشمند خود تصاویر زنده را به دیگر کاربران یوتوب از سراسر دنیا مخابره کنند.

رابط کاربری صفحه استریم ویدئوی یوتوب به میزان زیادی به اپ پریسکوپ شباهت دارد. درست مثل سرویس استریم ویدئوی توئیتر، در یوتوب نیز نظرات کاربران به صورت عمودی و از پایین به بالا در صفحه پدیدار می شوند. با وجود این شباهت اما یوتوب سرویس استریم ویدئوی خود را برتر از دیگر رقبا می خواند. به گفته آنان در سرویس استریم ویدئوی یوتوب هم فردی که استریم را آغاز کرده و هم تماشاگران قادر به جستجوی استریم های زنده و موارد از پیش ضبط شده خواهند بود.

 

youtube live streaming

معرفی این قابلیت جدید در یوتوب در حالی انجام می گیرد که اهمیت رقیب قدرتمندش پریسکوپ در جامعه با سرعت زیادی رو به افزایش است. مدتی پیش حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا به کمک استریم زنده ویدئو با پریسکوپ توانستند تصاویری را بر علیه حزب جمهوری خواه به تصویر بکشند که دوربین های تلویزیونی از شکار آنها ناتوان بودند.

گفتنی است که به غیر از توئیتر، رقیب دیگر یوتوب یعنی فیسبوک هم اخیرا سرمایه گذاری ویژه ای برای ترویج سرویس استریم زنده ویدئوی خود میان جامعه میلیاردی کاربرانش انجام داده است.

یوتوب ضمن اعلام این موضوع که تا حد امکان بهترین تدابیر امنیتی را برای جلوگیری از سوء استفاده از این قابلیت در نظر می گیرد، ادعا کرده که استریم های زنده اش “سریع تر و قابل اطمینان تر از هر سرویس موجود دیگر” خواهند بود.

هنوز تاریخ دقیقی برای ارائه این قابلیت برای کاربران اپلیکیشن اعلام نشده، اما یوتوب همین حالا آن را در اختیار تعداد محدودی از کانال های پرطرفدار قرار داده که می توانید با اندکی جستجوی در اپلیکیشن استریم های زنده آنان را تماشا کنید.

 

اگر مطالب سایت دبلیوموبایل برایتان مفید بود لطفا عضو کانال تلگرام سایت شوید .

https://telegram.me/wmobile

هر هفته به اعضای کانال یک دستگاه تبلت به قید قرعه اهدا می شود .

نظرات خود را در رابطه با این موضوع درمیان بگذارید